logo

reklam

Orbay; Doğduğum değil doyduğum yeri sahiplendim

Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Orbay Amasya İl Genel Meclisi toplantısına katılarak Amasya Üniversitesinin çalışmaları hakkında meclis üyelerine bilgi verdi, meclis üyelerinden gelen soruları cevaplandırdı.
Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Orbay, tarih, kültür ve turizm şehri Amasya’ya hizmet ediyorum. Üniversitemiz, ulusal ve uluslararası akademik performans ölçümlerinde her geçen yıl daha üst noktalara çıkmaktadır. Yakaladığımız bu ivmeyi bireysel bir başarı olarak görmekten daha çok iç ve dış paydaşlarımızın verdikleri desteklerin bir sonuncu olduğunu her fırsatta vurguluyoruz. dedi.
21 yıldır Amasya’da yaşadığını vurgulayan Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Orbay, “Amasya’ya araştırma görevlisi olarak geldim. 42 yaşındayım, 21 yıldır Amasya’da yaşıyorum. Doğduğum değil doyduğum yeri sahiplendim diyen Rektör Orbay, 4 yıllık görev süremde hesap verebilirlik üzerinden şeffaf bir yönetim anlayışını benimsedik. 4 yıl içerisinde onlarca akademik personel aldık, YÖK’e yazılı veya sözlü olarak giden herhangi bir şikâyet bulunmamaktadır. Yine dört yıl içerisinde yaptığımız hizmet alımlarından dolayı herhangi bir şaibe oluşturmadık, herhangi bir soruşturma geçirmedik. Ulaşılabilir, hesap verebilir durumdayız. dedi.
Rektör Prof. Dr. Metin Orbay, Amasya Üniversitesi önümüzdeki dönemlerde de açacağı bölüm ve programlarda istihdam olanaklarını, bölgenin ve ülkemizin ihtiyaçlarını göz önünde bulundurulmaya devam edecektir. Biz yapacağız diyoruz ama hep birlikte yapacağız diyoruz“ diye konuştu.
Amasya Üniversitesinin gelişmesinin Amasya’nın da gelişmesi olarak gördüklerini ifade eden İl Genel Meclisi Başkanı Mustafa Çittır, “Prof. Dr. Metin Orbay dört yıldır meclis çalışmalarımıza katılarak üniversitemizin çalışmalarıyla ilgili bizlere bilgi veriyor, sorularımızı cevaplıyor. Bu yılda kendisini davet ettik. Gerek gelişen altyapı imkanlarıyla gerek artan öğrenci sayısıyla üniversitemizin geldiği noktayı hep birlikte görüyoruz. Biz İl Genel Meclisi olarak Amasya Üniversitesinin ileriye doğru yol almasına destek verdik, bundan sonrada destek vermeye devam edeceğiz. Hizmetlerinden dolayı kendisine teşekkür ediyoruz, başarılar diliyoruz” dedi.

orbay

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.