logo

reklam

Organ Nakli yaşam umudu oldu

AMASYA da beyin ölümü gerçekleşen Ferhat Demir’in organları 4 hastaya yaşam umudu oldu. Demir’in ailesi diğer insanların hayatları için organlarını bağışlama kararı aldı.
Suluova ilçesinde çalıştığı maden ocağında geçirdiği iş kazasının ardından Amasya Sabuncuoğlu Şerefeddin Devlet Hastanesi’ne kaldırılan 32 yaşındaki Ferhat Demir’in beyin ölümü gerçekleşti.
Ailesinin organ bağışını kabul etmesi üzerine Demir’in karaciğeri ve bir böbreğinin Erzurum’da, korneası ve diğer böbreğinin ise Samsun’da organ nakli bekleyen hastalara yaşam umudu oldu.
Hastane yöneticisi Yrd. Doç. Dr. Mustafa Erdoğan, “Bağışlanan bu organlarla organ nakli bekleyen birçok hastaya yeniden yaşama umudu oldu. Bu nakil sürecinde zamanla yarışan, emeği geçen başta Organ ve Doku Koordinatörümüze, tüm transplantasyon ekibine, yoğun bakım servisi ve ameliyat ekibi olmak üzere tüm sağlık çalışanlarına teşekkür ediyorum” dedi.
Organ bağışı yapan Demir ailesine de bir mesaj gönderen Erdoğan, “Bağışlarıyla organ nakli bekleyen 4 kişiye yeniden yaşama umudu verdiği için teşekkür ediyor, yakınları ve ailesine başsağlığı diliyorum” ifadelerini kullandı.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle