logo

reklam

Özdemir; Amasya Tamimi, Büyük Uyanış Çağrısıdır

amasya-bel-baskan-imageAMASYA Belediye Başkanı Cafer Özdemir, “TBMM’nin ve Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerinin atılmasına vesile olan Amasya Genelgesi, milli tarihimizin en önemli belgelerinden biridir.” dedi.
Başkan Cafer Özdemir, Amasya Tamiminin 97. yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Başkan Özdemir mesajında şu ifadelere yer verdi:
“Aziz Milletimizin hür yaşama iradesini teyit eden bu bildiri, bağımsızlık mücadelemiz esnasında kahraman ordumuza ve aziz milletimize ışık tutmuştur.
Amasya Genelgesi’nde yer alan “Milletin istiklalini yine milletin azim ve kararı kurtaracaktır” sözü etrafında kenetlenen aziz milletimiz; vatanın işgal edilmesi karşısında eşsiz mücadele sergilemiş ve adeta küllerinden yeniden doğmuştur.” dedi.
Başkan Özdemir, Amasya Tamimi’nin milil mücadelenin meşalesini ateşleyen bir büyük uyanış çağrısı olduğunu belirterek, Dün, istiklali uğruna karalılıkla mücadele eden aziz milletimiz, aynı ruhla, aynı aşkla, aynı azim ve kararlılıkla, bugün istikbali için mücadele vermekte, Cumhuriyetimizin 100. Kuruluş yıldönümü olan 2023 hedeflerine doğru adım adım ilerlemektedir.
1919 yılında Bilinmelidir ki, 1923’te başlatılan muasır medeniyet yürüyüşümüz hiçbir engele takılmayacak, aziz milletimiz her türlü oyunu bozarak, birlik ve beraberlik içinde aydınlık yarınlara doğru ilerleyecektir.
Dün Gazi Mustafa Kemal’e ve dava arkadaşlarına kucak açarak bugünlerin Türkiye’sine ulaşmamızda eşsiz katkıları olan Amasya’nın ve bütün Amasyalı hemşehrilerimin bu gurur gününü içtenlikle kutluyorum.
Amasya Genelgesinin 97. yıldönümü münasebetiyle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Kurtuluş Savaşımızın bütün kahramanlarını, aziz şehitlerimizi saygıyla, rahmetle yâd ediyorum.”

Share
575 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle