logo

reklam

ÖZDEMİR; Amasya’yı müzeler şehri yapma hedefindeyiz

Tarihi Kentler Birliği tarafından düzenlenen 2. Müze Özendirme Yarışması Ödülleri, Kastamonu’da düzenlenen Tarihi Kentler Birliği Kastamonu Buluşması kapsamında törenle sahiplerini buldu.
Tarihi Kentler Birliği tarafından Anadolu coğrafyasında müzeleri özendirmek ve geliştirmek amacıyla ilk kez 2016 yılında yapılan Müze Özendirme Yarışması’na, bu yıl 36 belediye farklı ölçeklerdeki 39 müze ile başvurdu. TKB Müze Özendirme Yarışması 2 aşamalı bir değerlendirme sürecinin sonunda Yaşam Kültürü, Arşiv/Koleksiyon, Kent Müzesi, Milli Mücadele, Arkeopark ve Sanayi Müzesi olmak üzere 6 kategoride ödüllendirildi.
Müze Özendirme Yarışması’nda ödül almaya hak kazanan belediyeler, ödüllerini Tarihi Kentler Birliği Kastamonu Buluşması kapsamında düzenlenen ödül töreniyle aldı.
Amasya Belediyesi Yaşam kültürü müzeleri katogorisinde Sabuncuoğlu Şeferettin Tıp ve Cerrahi Tarihi Müzesi ile katıldı. Amsaya Belediyesi bu katogorideki yarışmada Sabuncuoğlu Şeferettin Tıp ve Cerrahi Tarihi Müzesi ile yedinci sırada yer aldı. Amasya Belediyesi Ferhat ile Şirin Aşıklar Müzesi ise teşekkürler belgesinde ilk sırada yer aldı.
Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir, Amasya’yı bir müzeler şehri yapma hedefinde olan Amasya Belediyesi, Amasya’nın kent kimliğini oluşturan değerleri gelecek nesillere tanıtacak önemli bir proje olan müzeleri hayata geçirdiklerini belirterek, Amasya’yı Amasya yapan değerleri, Amasya’nın belleğini, hem Amasyalıların, hem çocuklarımızın ve gelecek kuşaklarımızın, hem de Amasya’yı ziyaret edenlerin hizmetine sunuyoruz. dedi.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle