logo

reklam

Özdemir; Biz şehirleşeceğiz. Şehir medeniyettir.

amasya-bel-baskan-imageAmasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir, ” Amasya’yı geleceğe taşıyacak olan şehrin bizzat kendisidir, kendi dinamikleridir. Ekonomisine herkesin katkı sağladığı bir şehir olmalıyız” dedi.
Şehirlerin artık sadece hükümetlerin yatırımıyla ileri gidemeyeceğine vurgu yapan Başkan Özdemir, “Bu şehirde birlikte yaşıyoruz. Burayı birlikte geleceğe taşıyacağız. Ekonomisine herkesin katkı sağladığı bir şehir olmalıyız. Şehrimizi geleceğe taşıyacak olan şehrin bizzat kendisidir, kendi dinamikleridir. Yöneticileriyle, her alandaki insanlarıyla bir araya gelerek Amasya’mızı gelecek yüzyıla yönlendirecek olan bu şehirdir. Tarihi hafızayı unutmamamız lazım. Tarihsiz şehir, hafızasız insan gibidir. Bu şehrin hafızasını tekrar 21. yüzyıla güncellemek zorundayız. Bu şehrin tarihi hafızasını bugüne taşıdığımız zaman, Amasya tarihte olduğu gibi ülkenin ilkleri arasında alacaktır” dedi.
Yeni bin yılda artık şehirler yarıştığını belirten Özdemir, “Eskiden ulus devletlerin ve imparatorlukların yarıştığı yüzyıllar geride kaldı. Artık ülkelerin başarı kriterleri şehirlerin başarı kriteri oldu. Artık bu yüzyılda belediye başkanları yarışıyor. O şehrin ekonomisine ne kadar katkıda bulundunuz, ne kadar istihdam ürettiniz, ne kadar kişi başına geliri artırdınız, bilimde ve sanatta ne kadar mesafe aldınız, ne kadar işsizliği düşürdünüz, o kadar başarılısınız. Hala 17. 18. yüzyıl mantığıyla şehirleri yönetmeye kalkıyoruz. Eski belediyecilik anlayışı çöpe atıldı. Bunu hala algılayamayan belediyecilerimiz var. Yeni yüzyılda belediyecilik, şehrin bütün alanlarını düşünerek, ekonomisinin eşit şekilde yayıldığı şekilde olmalıdır. Biz Amasya’da şehirlerin bir bütün içerisinde gelişebileceğini gösterdik ve başardıklarını belirterek. hep birlikte geleceğe taşıyacağız. Amasya’ya hizmet etmek, dinimize, inancımıza, misyonumuza, kültürümüze, ülkemize ve Büyük Türkiye hedefine hizmet etmek demektir” dedi.
Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir, Şehrin bütüncül şekilde düşünülmesi gerektiğine de işaret eden Genç, “Bütüncül Master Planı yapmadıktan sonra hiçbir şehrin geleceği yoktur. Sadece mekansal plan değil, sosyolojik plan da yapılmalıdır. Şehirleri sadece şehir plancıları planlamaz. Şehirlerden öte kentleşmeye başladık. Biz şehirleşeceğiz. Kent ile şehir arasında fark var. Şehir medeniyettir.

Share
871 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle