logo

reklam

ÖZDEMİR; “BU ÜLKEYE DİZ ÇÖKTÜREMEYECEKSİNİZ”

Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir, 15 Temmuz Darbe Kalkışması gibi hainliklerin milletçe birlik ve beraberlik içerisinde olunduğu sürece bir daha asla yaşanmayacağını vurguladı.
Bütün terör örgütlerinin karşısında duracaklarını ve Türkiye’nin hiçbir zaman diz çökmeyeceğini belirten Belediye Başkanı Cafer Özdemir, “15 Temmuz’daki şanlı direnişimizi anıyoruz. 15 Temmuz denilince hem hain bir darbe ve işgal girişimini, hem de bu milletin o kutlu direnişini, o asil kıyamını hatırlıyoruz. Hatırlayacağız, unutmayacağız, unutturmayacağız. Adı sanı ne olursa olsun, hangi ideolojiden, hangi kaynaktan beslenirse beslensin, terör örgütlerinin birbirinden farkının olmadığını vurgulayacağız. FETÖ’nün de, PKK’nın da, DEAŞ’ın da DHKP-C’NİN de karşısında olacağız. Batı’nın Ortadoğu diye tabir ettiği bu bölgede para baronları güçlü bir Türkiye istemiyor. Türkiye, Osmanlı’dan beri onların gözünde hep oyuncuydu. Ne zaman oyun kuran olmaya başladık, o zaman bize dur demek istediler. 15 Temmuz gecesi hangi ülkelerin askerlerinin işgal için beklediğini artık bilmeyen kalmamıştır. Milletimizi bölemeyeceksiniz, bayrağımızı indiremeyeceksiniz, vatanımızı parçalayamayacaksınız, devletimizi yıkamayacaksınız, ezanlarımızı susturamayacaksınız, bu ülkeye diz çöktüremeyeceksiniz, bu halka boyunduruk vuramayacaksınız” şeklinde konuştu.

“15 TEMMUZ’DA HEM SADAKATİ HEM İHANETİ YAŞADIK”

‘15 Temmuz gecesi ihaneti ve sadakati birlikte yaşadık’ diyen Başkan Cafer Özdemir halka kendilerini yalnız bırakmadıkları için teşekkür etti.
Başkan Özdemir, “Bu toprakların gördüğü en büyük ihanete baş eğmeyeceğini, prim vermeyeceğini gösteren, bu meydanı bir yıl önce bu amaçla dolduran çok kıymetli Amasyalılar, daha sonra devam eden Demokrasi Nöbetlerinde de bu meydanımızı hınca hınç doldurdular. Bugün de böyle bir olayın yıl dönümünde bunu unutmamak ve unutturmamak için yine bizleri burada yalnız bırakmadılar. Amasyalı hemşehrilerimizin bu gayretini, bu cesaretini, bu fedakarlığını tebrik ediyor, saygılar sunuyorum. Üzerinde bin yıldır yaşadığımız bu topraklar vefaya ve sadakate, güzel duygulara ait birçok örneği dünyaya misal olacak şekilde milletimiz tarafından işlenmiş ve gösterilmiş ama ne yazık ki yine bu topraklarda ihanete, nankörlüğe ait örnekleri de görüyoruz. Bizler hem vefadan, sadakatten hem de ihanetten ve nankörlükten ders almasını bilmeliyiz. Hayatımızda önemli bir yer tutan 15 Temmuz’da bu ikisini birlikte yaşadık. Bu ülkenin ekmeğini yiyen, bu ülkenin vermiş olduğu üniformayı giyen ihanet şebekelerinin başlattığı bir kalkışmayı birlikte yaşadık. Bu alanları dolduranların tepkisini çeken bu ihanetten sonra milli iradeye sahip çıkma, direnme meylini, o başarıyı da yine aynı gece yaşadık. Bizler aynı gecede hem hüznü hem sevinci birlikte yaşadık. Bu topraklardaki yaşayan herkes buna şahit oldu ve gelecekte de bunların yaşanabileceğine dair endişelerimizi muhafaza ediyoruz” ifadelerini kullandı.

“MİLLETİN İRADESİNİ VE KARARLILIĞINI HESABA KATMADILAR”

Halkın iradesini hesaba katmayan emperyalist güçlerin emellerine ulaşamadıklarına dikkat çeken Başkan Özdemir, “Yıl dönümlerindeki bir araya gelmelerimiz yaşanılanları unutturmamak için. Bu topraklar üzerinde emeli olan, planı olan emperyalistler, adını FETÖ koyduğumuz kendi içimizdeki yandaşlarıyla bu topraklarda bizim varlığımızı çok görüp, bizim içimizde bir kaos oluşturmak niyetiyle gayret içerisinde oldular ama başaramadılar. Çünkü Türk milletinin bu konudaki iradesini, kararlılığını hesaba katmadılar. Sizler kendi seçmiş olduğunuz iradenin hayatiyetini devam ettirmesi, milli iradenin varlığı, demokrasinin varlığı için canı pahasına bu konudaki göstereceğiniz gayreti hesaba katmadılar. 15 Temmuz deyince biz hem ihaneti hem 250 kıymetli şehidimizi, hem de fedakarlıkların en büyüğünü yapan 2 bin 200 gazimizi hatırlayacağız. Onlarla birlikte diğer bütün şehitlerimizi de, Malazgirt’ten Çanakkale’ye, Dumlupınar’dan 15 Temmuz’a kadar bütün şehitlerimizi de birlikte, rahmetle anacağız. Bu ülkenin her karış toprağı bizlere şehit kanıyla, gazi emeğiyle emanet edilmiş topraklardır. Ancak yine böyle bir savunmaya ihtiyaç olduğunda şehit vermeye, gazi vermeye hazırsak bu topraklar bizim elimizde kalacak. Yoksa bize bu toprakları çok görenler bunun tekrarını düşünecekler” şeklinde konuştu.

Share
378 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle