logo

reklam

Özdemir; Engelli olmak bir tercih meselesi değil.

Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir
Engelli olmak bir tercih meselesi değil.
Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir, “Engelli insanlarımızın sorunları, yalnızca kendilerinin değil; ailelerinin, çevrenin, toplumun, yerel yönetimlerin kısacası tüm insanlığın ortak sorunudur.” dedi.
Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
“Bedensel, zihinsel farklılıklarımızı birer engel olarak değil, hayata başka yönlerden açılan değişik pencereler olarak görebilir ve o pencereleri sonuna kadar açıp, başka hayatların havasını da cesaretle soluyabilirsek, aramızdaki tüm engelleri aşarız demektir.
Önemli olan pencerenin ardındaki dünyayı da, engelsiz yaşayanların dünyasına eş değer hale getirebilmektir. Kişinin doğuştan gelen, ya da sonradan edindiği engelinin gündelik, iş ve özel yaşamında olabildiğince az hissedilebilir hale geldiği bir yaşam için çabalarımız sürüyor.
Engelli vatandaşlarımızın, yaşlı yurttaşlarımızın ve ailelerinin yaşamını daha kolay ve yaşanır kılmak adına gösterdiğimiz hassasiyet ve çabalar, hayata karışmak için evden dışarı atılan her bir adım ile birleştiğinde, yaşadığımız kent daha da değişip renklenecek ve farklı anlamlar kazanacaktır.
Kentimiz, ülkemiz ve dünya, başarı ve mutluluk için hiçbir fiziksel ya da zihinsel engelin aslında bir engel olmadığını gösteren örnekler ile dolu. Bu örneklerin asla tükenmemesi ve karşılıklı çabanın sonsuza kadar sürmesi dileğinde bulunan Özdemir, Engelli olmak bir tercih meselesi değil. Engelli bireylerimizi topluma kazandırmak ve hayatlarını kolaylaştırabilmek için küçük büyük herkesin, hepimizin yapabileceği birçok şey var. Bizde bu konuda Amasya Belediyesi olarak şehrimizde farkındalık ve erişebilirlik çalışmalarına hız verdik. Engellilerimizin çalışma hayatında daha aktif olmaları için belediyemiz tarafından Engelli aracı, engelli araç şarj istasyonları, bütün engelli derneklerimizin tek çatı altında toplandığı Engelsiz Yaşam Parkı oluşturduk.” dedi.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle