logo

reklam

ÖZDEMİR; “Gönlümüz bir soframız bir”

AMASYA Belediye Başkanı Cafer Özdemir, Ramazan Ayı içerisinde Amasya Belediyesince başlatılan ve amacında beraberlik ve paylaşma gibi değerlerin yer aldığı “Mahallemde iftar var” etkinliğinin Amasya’nın mahallerinde gerçekleştirildiğini söyledi.
Amasya Belediyesi olarak her zaman halkın içinde olduklarını hatırlatan Başkan Cafer Özdemir, Ramazan Ayı adeta sosyal belediyecilikte sınav ayı olduğunu bu neden ile bu sosyal çalışmayı “Mahallemde iftar var” etkinliği ile sosyal belediyecilik ilkesini yerine getirdiklerini belirtti.
Başkan Özdemir, ahallelerdeki iftar sofralarında yüzlerce kişi ile birlikte oruç açtı.
7’den 70’e vatandaşların ilgi gösterdiği iftar programları neşe dolu geçiyor. Düzenlenen iftar programı öncesinde eşiyle birlikte masaları tek tek gezerek vatandaşlarla sohbet eden ve orucunu mahallelerdeki iftar sofralarında açan Başkan Özdemir, İftar sofralarının mahallelerin ortak noktaları belirlenerek kurulduğunu, “Ramazan coşkusunun Amasya’nın her yerinde ayrı güzellikte yaşandığını” belirtti.
Birlik ve beraberlik ayı olan Ramazan Ayı’nın, insanlar arasında kardeşlik ve paylaşma duygularını ön plana çıkardığını belirten Belediye Başkanı Cafer Özdemir, “Geleneklerimizin yaşatılması ile birlikte insanımızın birbirleri ile kaynaşmaları ve dayanışma duygularının sağlamak için belediye olarak tüm Amasya’ya hitap edecek şekilde mahalle iftarları veriyoruz. Amacımız vatandaşlarımızla “Gönül sofralarımızda bir araya gelmek, Ramazan coşkusuna ortak olmak ve aynı manevi iklimi birlikte solumaktır” dedi.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.