logo

reklam

ÖZDEMİR; Güvenli kent Amasya için çalışıyoruz

cafer özdemirAmasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir, “Güvenli Kent Amasya” için sadece olağan koşullarda değil, olağanüstü koşullarda ve afet durumlarında da Amasyalılara doğru, hızlı ve etkin hizmet sunmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. dedi.
Amasya Yeşilırmak nehrine geçtiğimiz cumartesi günü bir araçın düşmesi sonucu, araç içerisinde bulunan Nadir Hacıköylü (23) nün 3 gün kayıplara karışması ve AFAD ekibinin bu konuda yetersiz kalması Amasya’da şok etkisi yaşattı.
Amasya ile sembolleşen ve tarihi kültürel değerleri ile bir bütünlük kazanan yeşilırmak nehrinin güzel şehrimizin ortasından geçmesi münasebetiyle Belediye bünye içerisinde Arama Kurtarma Ekibi kurduklarını belirten Başkan Özdemir, Önce insanın hayatı diyoruz. “İnsanı yaşatki, devlet yaşanın.” öğüdü, birey ile devlet arasındaki temel ilkeyi belirlemiş, devlet geleneği de tamamen bu ilke üzerine şekillenmiştir. Birey devletin değil, devlet bireyin hizmetkârıdır. dedi.
Amasya İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğüne bağlı AFAD ekibinin son olayda yetersiz kaldığını belirten başkan Özdemir, Amasya İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü AFAD ekibinin Su Altı Arama Kurtarma personelinin olmadığı gerçeğini büyük bir üzüntü içerisinde öğrenmiş oluyoruz. Kuruluş amacı içerisin de her türlü doğal afet ve bu tip olaylarda halkımızın ve kazazedenin yanında olması gereken İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) bünyesinde böyle bir biriminin bulunmamış olması bizi endişeye sevk ettiğini kaydeden Özdemir, Her ne kadar görev alanımız içerisinde olmasa da Su Altı Arama Kurtarma ekibimizin varlığının ve eğitimlerinin devam etmesi hususunda çalışmalarımıza devam edeceğiz. Ama asıl görev tanımı içerisinde her türlü afete müdahale etmesi gereken kurumlarımızın da bu konuda üzerlerine düşen görevleri yapacaklarını umut ettiklerini belirterek, Şehrimizin her bölgesinden geçen Yeşılırmak üzerinde yaşanan bu tip talihsiz olaylara Belediye olarak amatör ruhla da olsa müdahale etmekteyiz. Yakın bir tarihte ekibimizin bilgi donanım eksikliğini giderebilmek amacıyla 10 kişilik Arama Kurtarma Ekibimiz Antalya’da eğitim görmüştür. Eğitimlerine devam edecektir. dedi.
Amasya Belediyesi olarak, vatandaşının hizmetkârı bir belediye olduklarını belirten Başkan Özdemir, Vatandaşın haklarını her şeyin üzerinde tutuyoruz, tutacağız. Bir tek vatandaşımızın bile belediye kapısından boynu bükük, kalbi kırık, hakkını alamadığını düşünür şekilde ayrılmasına gönlümüz razı olmaz. Her vatandaşın belediye kapısından güler yüzle girmesini, çıkarken çok daha mütebessim çıkmasını sağlayacak, bunun için her tedbiri alacak, her reformu kararlılıkla uygulayacağız. dedi.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle