logo

reklam

Özdemir; KARAR DEĞİŞMEZ

başkan özdemirKARAR DEĞİŞMEZ
Türkiye Bölgesel Amatör Ligi BAL 4. grupda, Yeni Amasyaspor ve Erbaaspor arasında pazar günü oynanacak olan 90 dakika öncesi, masa başı oyunlar oynanmaya başlandı. Geçtiğimiz sezon masa başı oyunlar ile şampiyonluğu Kastamonu 1966 ya kaptıran Yeni Amasyaspor, 20152016 futbol sezonunda şampiyonluk için mücadele ettiği Erbaaspor karşısında masa başı oyunları ile karşı karşıya geldi.
Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir, İl Güvenlik Kurulu tarafından alınan ilk kararın değişmemesi gerekirdi.” dedi.
Başkan Cafer Özdemir, ‘Yeni Amasyaspor ve Erbaaspor arasında oynanacak lig mücadelesi öncesi Amasya kendisine göre bir yol izledi. Doğrudur, yanlıştır bu beni ilgilendirmez, yorum yapmam. Amasya İl Güvenlik Kurulu bir karar almıştır. Bu karar Erbaaspor taraftarlarının tiribüne alınmaması yönündedir. Bu karar değiştirilemez. Değiştirildiğinde, Türk sporu zarar görür. dedi.
Geçtiğimiz sezonda Kastamonu’n da, Yeni Amasayspor taraftarları için uygulandığını hatırlatan Başkan Cafer Özdemir, Bu karar karşısında tek yaptığımız şey dik durmak oldu. Kimseyle pazarlığa girmedik. İnandığımız şeyler karşısında aslan gibi duruş gösterdik. Erbaaspor’dan da bunu beklerdik. dedi.
Amasya İl Güvenlik kurulu kararına şerh koyduğunu ve ilk alınan kararın uygulanması gerektiğini belirten Başkan Özdemir, Şimdi kulüpler arasında kavga bitmeli, dostluk ortamı oluşmalı. Türk futbolunun buna ihtiyacı var. Amasya’nın bu karar karşısında sabırlı olması gerekir. dedi.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.