logo

reklam

Özdemir; Kudüs Müslümanların kırmızı çizgisidir

Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir
Kudüs Müslümanların kırmızı çizgisidir
AMASYA Belediye Başkanı Cafer Özdemir “İsrail’in Filistinli kardeşlerimize mübarek ramazan ayına girerken yaptığı insanlık dışı saldırıları lanetliyorum. Şehitlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifa diliyorum.” ifadesini kullandı.
Özdemir, ABD’nin Tel Aviv’deki büyükelçiliğini Kudüs’e taşımasını protesto amacıyla düzenlenen gösteriler sırasında, İsrail’in tüm dünyanın gözleri önünde bir katliam gerçekleştirerek, Filistinlilere karşı vahşet ve zulüm siyaseti güttüğünü belirtti.
İsrail’in Filistinlilere mübarek ramazan ayına girerken yaptığı insanlık dışı saldırıları lanetlediğini vurgulayan Başkan Cafer Özdemir, “Unutulmamalıdır ki bölgenin huzur ve istikrarı, ancak, Kudüs’ün, çok dinli, çok dilli, çok kültürlü çoğulcu yapısı korunduğu, Kudüs barışa kavuştuğu zaman sağlanabilir. ABD’nin içerisine düştüğü bu akıl tutulması ve izansız yaklaşım, ABD’yi dünya kamuoyunda ve devletler arenasında yalnızlığa mahkûm ederken, işgal ve terör devleti İsrail’in zulmüne ve işlediği suçlara da ortak etmiştir. Binlerce Filistinlinin kanlarının dökülmesinden, İsrail kadar ABD’nin de sorumluluğu vardır. İsrail’in dünyanın gözü önünde gerçekleştirdiği bu katliama sessiz kalmayacağız. Kudüs Müslümanların kırmızı çizgisi, insanlığın kadim silueti, bağımsız Filistin Devleti’nin başkentidir. Filistin ve Filistinliler asla yalnız değildir. Türkiye, Cumhurbaşkanımızın öncülüğünde mazlumun yanında durmaya, hakkın, adaletin ve vicdanın yılmaz savunucusu olmaya devam edecektir.” dedi.
Özdemir Müslümanlar olarak, Kudüs’ün namusunu korumak, tarihin bize yüklediği mukaddes bir sorumluluktur. olduğunu belirterek Şehitlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diledi.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle