logo

reklam

Özdemir; Mahalle iftar sofralarımız gönül sofralarına dönüşüyor

iftar yemeğiBelediye Başkanı Cafer Özdemir
Mahalle iftar sofralarımız gönül sofralarına dönüşüyor
Her yıl olduğu gibi bu yıl da Ramazan ayının getirdiği manevi atmosfere uygun bir program hazırlayan Amasya Belediyesi, Ramazan geleneğini yaşatmak ve Ramazan ayının ruhuna uygun toplumsal kaynaşmayı sağlamak amacıyla geçtiğimiz yıl başlattığı “Mahallede İftar Var” Programını bu yılda sürüyor.
Amasya Belediyesi, geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da mahallelerde iftar programları başlattı. Unutulmaya yüz tutmuş mahalle kültürünü yeniden yaşatan ve mahalle sakinlerini bir araya getiren “Mahallede İftar Var” etkinliği komşuluk ilişkilerini güçlendiren iftar sofraları ile aynı mahallede oturup, birbirini tanımayan insanları aynı sofrada buluştu
Amasya Belediyesi olarak Ramazana dair mütevazı hazırlıklar yaptıklarını belirten ve mahalle sakinleri ile birlikte iftar açan Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir, “Rahmet, bereket ve kurtuluş ayı olan Ramazan’da Amasya’nın mahallelerinde iftar sofraları kuruyoruz. Eski ramazan kutlamalarında ne varsa aynısını hazırlayıp geçmişin özlemini çeken Amasyalıların beğenisine nostaljik bir ramazan akşamları sunuyoruz. İftar sofralarımız, tanışmaya, kaynaşmaya, birlik ve beraberliğin gelişmesine büyük katkı sağlıyor. Birbirini tanımayan komşuları, apartman sakinlerini, zengin-fakir demeden aynı sofrada buluşturuyor ve muhteşem bir kardeşlik ortamı oluşturuyoruz. Mahalle iftar sofralarımız bu güzel atmosferde gönül sofralarına dönüşüyor. On bir ayın sultanı olan ramazanı Halkımızın daha iyi idrak etmesi ve daha iyi anlaması için bütün Amasyalıları Ramazan etkinlik alanımıza bekliyoruz. İnşallah güzelliklere vesile olur Nostaljik bir ramazan etkinliğini hep birlikte yaşayacağız.” dedi.

Share
784 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle