logo

reklam

ÖZDEMİR; “ŞEHRİMİZİ GELECEĞE TAŞIYACAK EN ÖNEMLİ UNSURLARDAN BİRİ TURİZMDİR.”

AMASYA Belediye Başkanı Cafer Özdemir, Adeta cennetten bir köşe olan Amasya’nın doğal, kültürel ve tarihi değerlerini ortaya çıkarmak, dinamik kültür ve turizm politikaları ile Amasya’nın dünya turizminde alacağı payı artırmak ve Türk Kültürü ile taçlanan Amasya’nın emsalsiz güzelliklerini dünyaya tanıtmak yolunda atılan her adım takdire şayandır. Çünkü bin yıllar önce silinmez mührümüzü vurduğumuz Anadolu’nun kültür miras taçı Amasya, uhdesinde barındırdığı sayısız değerlerle tarih boyunca dünyanın gözbebeği olmuştur. dedi.
Başkan Cafer Özdemir, 15 – 22 Nisan Turizm Haftası münasebetiyle bir kutlama mesajı yayınladı.
Başkan Özdemir yayınladığı mesajında şunlara yer verdi; “Turizm faaliyetlerinin, şehrimizin ve ülkemizin gelişimine ekonomik katkısı dışında, sosyal ve kültürel boyutları ile Türkiye’nin gelecek vizyonundaki yeri son derece kıymetlidir.
Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir, Dünyanın kalbi olarak nitelendirilen, kadim bir tarih, kültür ve medeniyet derinliğine sahip olan güzel kentimizin dünyaya çağrısının en önemli noktası turizmd olduğunu belirterek, “Turizm farklı kültürleri ve yaşamları tanımak açısından olduğu gibi uluslararası ilişkileri güçlendirmekte ve ülkelerin ekonomik yaşamında da ağırlığı giderek artan bir sektör durumuna gelmiştir.” dedi.
Amasya’nın her köşesinde tarihin, doğanın ve insanımızın zenginliği vardır. Bu kapsamda Amasya’da turizmle ilgili projelerimizin hayata geçmesi, bu sektördeki payını daha da fazla artırma yönünde büyük katkı sunmayı hedefliyoruz.
Başkan Özdemir, Özellikle yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekecek turizm alanları oluşturma noktasında proje çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor. Bunlardan bir tanesi Yeşilırmak şişirme pAmasya’nın tarihi külütrel miras zenginliği ile bütünleşecek Yeşilırmak Şişirme projesi, Şehir insanımıza rahat bir nefes aldıracak olan gezi alanlarıımız, Turizme de katkı sağlayacak.
Bu düşüncelerle şehrimizi geleceğe taşıyacak en önemli unsurların başında turizmin olduğunu düşünüyor, Turizme hizmet veren her kesimin 15 – 22 Nisan Turizm Haftası’nı kutluyorum. ”

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle