logo

reklam

PANCAR EKİCİLER KOOPERATİFİNE BAKANLIK YENİ HEYET ATADI

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından, S.S. Amasya Pancar Ekiciler Kooperatifini bir yıl içerisinde Olağanüstü Genel Kurula götürmek üzere 3 kişilik heyet görevlendirildi.
S.S. Amasya Pancar Ekicileri Kooperatifinin dönetimi için Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafıhdanh görevlendirilen Başkontrolör başkanlığındaki müteşşekkil heyet tarafından hazırlanan rapor doğrultusunda, “Kooperatif tüzel kişiliğinin kendi başına genel kurul toplantısını yapmasının mümkün olmayacağının gözlenmesi ve kooperatif tüzel kişiliği bünyesinde, ileride telafisi mümkün olmayan olayların meydana gelmesinin önlenmesi amacıyla 1163 sayılı Kooperatifler Kanununun 90 nıcı maddesinin 3. fıkrasında belirtilen dönetim sonuçlarına göre, ilgili Bakanlıkça verilecek talimata uymak zorundadırlar”
Ayrıca, S.S. Amasya Pancar Ekicileri Kooperatifinde yapılan denetimler sonucunda, kanunda belirtilen; Kooperatif yönetim kurulu üyelevri ile üst düzey düzey yöneticilerinin, hukuka açıkca eylem ve işlemlerinin tespit edilmesi durumunda, ilgili bakanlık, kamu yararı ve hizmet gerekleri dikkate alınarak geçikmesinde sakınca görülen hallerde ileride telafgisi güç veya imkansız zararlara yol açılmasının engellenmesi amacıyla bu kişilerin görevlerine tedbiren son verebilir. Bu durumda ilgili Bakanlık, bir yıl içerisinde oloğanüstü genel kurul toplantısının yapılması için gerekli tedbirleri alır “hükmü’ gereğince münhasıran ve ivedilikle S.S. Amasya Pancar Ekiciler Kooperatifini genel kurulu gerçekleştirmek maksadı ile Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığınca, Kooperatif yönetimi yerine yeni bir yönetici heyeti görevlendirdi.
S.S. Amasya Pancar Ekiciler Kooperatifinin 3 asel yönetim kurulunun görevden tedbiren alınmasının ardından yedek listeden gelerek oluşturulan yeni yönetiminde görevine tedbiren son verilerek Kooperatifi bir yıl içerisinde olağanüstü genel kurula götürmek üzere Genel Müdür yardımcısı Mehmet Özgün ile birlikte Bakanlık Çalışma Grup sorumlusu Mehmet Ali Korkmaz ve Ziraat Mühendisi Zapide Birsen Çapanoğlu görevlendirildi.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle