logo

reklam

Partilerde ve Adaylarda Son Durum

24 Haziran’da yapılacak 27. dönem genel seçimleri için Aydın’da milletvekili adaylarının belirlenmesine sayılı saatler kala partilerde heyecanlı bekleyiş devam ediyor. Partiler belirledikleri adaylarının isimlerini bugün saat 17.00’ye kadar Yüksek Seçim Kurulu’na teslim edecek.
24 Haziran seçimleri için MHP Amasya’da adaylarını belirlmerken bekleyiş iktidar partisinde yoğunluk yaşanırken, CHP ve İYİ partide de heyecan yüksek.
Seçimler sonunda en fazla milletvekili adayını çıkarmak için yoğun bir çalışma dönemi geçiren partilerde, genel merkezlerin temayül yoklamaları, anketleri ve kanaat önderlerinin görüşleri doğrultusunda adaylarını belirlemesi bekleniyor.
“3 MİLLETVEKİLİ ÇIKARMAYI HEDEFLİYORUZ”
AK Parti Amasya İl Başkanı Mehmet Ünek, partilerinde heyecanlı bekleyişin devam ettiğini ifade ederek, kamuoyunda dolaşan isimlerin ve listelerin kesin olmadığını kaydetti. Ünek, “Milletvekili adaylarımızın isimleri bugün saat 17.00 itibariyle belli olacak. Sonuç olarak önümüzdeki dönem Amasya’yı temsil edecek olan milletvekillerimizin ismi açıklanacak bu konuda heyecanlıyız. Amasya’nın hak ettiği tablonun genel merkezimiz tarafından YSK’ya verileceğine inanıyoruz. Amasya’dan 3 milletvekili çıkarmayı hedefliyoruz ve çalışmalarımızı bunun üzerine oturtuyoruz. Geçtiğimiz seçimlerde 2,5 dan 2 alıyorduk. Bu seçimlerde net 3 almak istiyoruz.” dedi.
AMASYA”da BİRİNCİ PARTİYİZ”
CHP Amasya İl Başkanı Reşat Karagöz, genel merkezde çalışmaların halen devam ettiğini işaret ederek adayların isimlerinin genel merkez tarafından YSK’ya verilmesinden sonra saat 17.00’de netlik kazanacağını dile getirdi. Karagöz, “Genel başkanımızla görüştüm ve biz de bekleyiş içindeyiz. Kamuoyu araştırmalarımız devam ediyor. Biz Amasya’da birinci partiyiz. En az 2 milletvekilini meclise göndereceğiz” diye konuştu.

İŞTE AK PARTİ, CHP ve İYİ PARTİDE ADAY ADAYLARI

AK Partide 21 aday adayı ilk üç için bekleyişte AK Partide mevcut milletvekilleri Prof. Dr. M. Naci Bostancı, Haluk İpek ile birlikte önceki il başkanlarından Avukat Osman Faik Salman, İş Adamı Hicabi Bağcuvan ve Mustafa Levent Karahocagil’in dışında Bilal Arpaguş, Hasan Davulcu, Ufuk Aktaş, Ertuğrul Gazi Ertürk, Ali Metin, Muhterem Aslan, Nuri Eken, Abdulkerim Buğra Şimşek, Mehmet Yücesoy, Abdullah Şahinoğlu, Rana Ladikli, Hasan Çilez, Dursun Koray Bozer, Ali Şahin, Filiz Alakuş ve Yavuz Selim Cört bulunuyor.
CHP de ise aday adayları arasında mevcut milletvekili Avukat Mustafa Tuncer ile birlikte CHP’nin 24. dönem Amasya milletvekili Ramis topal ile Devrim Ersoy ve Hüseyin Acar bulunuyor.
İYİ Pardide ise Kurucu İl Başkanı Eczacı A. Fatih Çoşar ile birlikte Kurucu üyelerden Yıldırım Görgen ile birlikte Gökhnan Lafçı, Medet Eroğlu, Atila Özlük ve Turan Gündoğan aday olmayı bekliyorlar.
Bu arada CHP’de edindiğimiz bilgiye göre 24 Haziran seçimlerinde birnici sıra Amasya milletvekili adayı mevcut milletvekili Avukat Mustafa Tuncer olarak belirlenirken ikinci sırada Serpil Saraçoğlu ve üçüncü sırada Hüseyin Acar olduğu öğrenildi.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle