logo

reklam

Pazarlarda etiket yok, ihlal çok.

emt pazarıPazar yerlerinde etiket uygulamasına geçilmesine rağmen pazarcı esnafının tamamına yakınının etiket bulundurmaması, vatandaşlar ile pazarcı esnafı arasında tartışmalara neden oluyor.
Pazar yerlerinde uyulması gereken kuralların belirlendiği yasa olmasına rağmen standlarda etiket uygulamasına dikkat etmeyen pazarcı esnafı, denetimsizliğin verdiği başıboşluk ile rahat bir tavır sergiliyor.
Bu durum pazar alışverişi yapan vatandaşların her pazarcı esnafına ürünlerin fiyatını sormasına neden olurken, tartışmalara da neden oluyor.
Yasal olarak ürünlerin üzerinde etiket ile fiyatların belirtilmesi gerektiğini belirten vatandaşlar, denetimsizlikten şikayetçi.
Pazarcı esnafı ise etiket uygulamasına neden uyulmadığını, ‘etiketin yok’ diyerek açıklıyor.
Zabıtanın denetimden ziyade tahsildar gibi dolaştığını belirten vatandaşlar, Zatanın geldiğini gören pazar esnafının hemen fiyat etiketii koyduğunu, zabıtanın gitmesi ile birlikte etiketin tezgahdan kaldığını belirten vatandaşlar, etiket uygulamasının denetimle sağlanabileceğini, bu denetiminde sivil zabıta ekipleri tarafından yerine getirileceğini ifade ettiler. Bazı esnafların ise karton üzerine fiyat yazarak durumu çözmeye çalıştını söyledi.

Share
786 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle