logo

reklam

PES ARTIK

halk çözüm bekliyor1Trafik sıkıntısının her geçen gün arttığı Amasya caddelerinde yaya kaldırımları otopark olarak kullanılıyor.
Nüfus oranına göre en fazla aracın bulunduğu Amasya’da otopark kültürü olmadığı için, yayaların yollarda, araçların ise kaldırımları işgal etmiş durumda.
Amasya yolları ve ara sokaklarında, en fazla dikkat çeken şeylerden biri trafik karmaşası ve de kaldırımlarla yollara sıra sıra, neredeyse iç içe denilecek şekilde park etmiş araçlar oluyor.
Özel araçlar bence bu park olayını fazla abarttı.
Yayalar için yapılan kaldırımları doldurdukları yetmiyormuş gibi, Amasya Belediyesi tarafından yapılan modern kapalı otopark alanı çevresine yapılan ve iş alanlarının yayalar için kullanma alanı olarak ayrılan bölgelere ücretsiz park ediyorlar. Ayrıca bu güzergahın araç kullanımını engellemek adına yapılan çiçeklikler kaldırılarak özellikle taksilerin geçiş güzergahı olarak kullanılıyor.
Taksiler yayalar için ayrılan bölgede yürümeye çalışan vatandaşlara da, sanki kaldırımlar kendi mallarıymış gibi öfke bile saçıyorlar.
“YOLLARIMIZI DARALTAN ÖZEL ARAÇLAR”
Amasya’da araç bolluğunun tartışılmaz olduğunu, fakat otopark sayısının da geçtiğimiz yıllara oranla büyük artış gösterdiğini ifade eden vatandaş, buna rağmen otoparkların boş durma nedeninin mantık dışı olduğunu belirtiyor ve şöyle diyor: Amasya Belediyesince yapılan o kadar güzel yollarımızda bulunan ve acil durumlarda ve esnafın mal indim mal yüklemesinde kısıtlı zaman içerinde kullanımı için yapılan ceplerde araçların gün boyunca park edişini görünce üzülmemek elde değil. Üstelik caddelerde sürekli trafik tıkanıklığı yaşanıyor. Bu durum yolların dar ve kötü oluşundan değil, hatalı parklarla tıkanmasından kaynaklanıyor. İki araç karşı karşıya geçemez hale geliyor. Tek ümidimiz Valiliğin bu konuya duyarlılık gösterip, yolları geçilebilecek hale getirmesi. Belediye ve Trafik Şube Müdürlüğümüzden de yolların rahatlatılması ve hatalı parkların engellenmesi konusunda çekici filolarının devreye girmesini bekliyoruz.”
“ARAÇLAR ARASINDA CAN PAZARLIĞI YAŞANIYOR”
Amasya Belediyesi’nin başarılı bir çalışmayla, kaldırımları güzel ve yayaların rahatlıkla yürüyebileceği bir hale getirdiğini söyleyen vatandaş, Belediyemiz engellileri ve vatandaşlarımızı düşünerek başarılı kaldırımlar yaptı. Fakat bundan yararlananlar, vatandaş ve engelliler yerine özel araçlar oldu. Sanki kaldırımlar özel araçlar için yapılmış gibi, engellilerimiz ve vatandaşlarımızın haklarını gasp ederek bir gram boşluk bırakmadan kaldırımları işgal ettiler. Bu durumda yayalar ve engelliler kaldırımları kullanamazken, özel araç sürücüleri pervasızca kaldırımları işgal etti. Şu anda yayalar yolda, araçlar ise kaldırımda. Trajikomik bir durum. Üstelik bu durumlar sık sık kazaları da gündeme getirdiği için, insanların artık can emniyeti de kalmadı. Sokaklar ful dolu, otoparklar yüzde 20 oranında dolu ve herkes kendi işini görene kadar, başkalarını engellemeyi sürdürüyor. Bu kanayan yaramıza yetkililerimizden en kısa zamanda çözüm bekliyoruz.” dediler.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle