logo

reklam

Pideye zam yok

pida

On bir ayın sultanı Ramazan ayının vazgeçilmezi pidenin Amasya’da satış fiyatları belirlendi, Amasya’da 400 gr. yumurtalı ve susamlı pide 2 liradan, sade pide ise 1,5 liradan sofralara gelecek.
Amasya’da Ramazan pidesine de zam yapılmadı. Esnaf Odaları Teşkilatı olarak ellerinden geleni yaptıklarını belirten Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı İsa Köse, Amasya halkının ve esnafın korunması noktasında oda başkanları ile birlikte ortak karar aldıklarını söyledi.
Köse, “Ramazan ayı için pide fiyatlarını belirledik. Onbir ayın sultanı olan ramazan ayında sofralarımızın vazfeçilmesi olan ramazan pidesine zam yapmamayı uygun bulduk. Biz halkı düşünerek bu zammı vermiyoruz. Türkiye geneline baktığınızda bir 6 ay veya 1 yıl gibi geriden gidiyoruz.” dedi.
Fırıncı esnafını da uyararak, kaliteli, düzgün ekmek ve pide üretmesini istediklerini belirten İsa Köse, ekmekte bozukluk, gramında düşüklük olduğunu gören Amasyalı vatandaşların, Esnaf Odası’nı, Ticaret Odası’nı, Tarım Müdürlüğü’nü, Zabıta’yı arayarak ihbarda bulunabileceğini ifade etti.
Ramazan ayında Amasya’da pide işletmecisi fırınlar için belirlenen yeni fiyat tarifesine göre 400 gram boş pide-lavaş 1,5 lira, 400 gram yumurtalı pide 1.75 lira, 400 gram yumurtalı ve susamlı pide 2 liradan satılacak.

Share
890 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle