logo

reklam

Poli alarmda

Amasya polisi, ülke genelinde son günlerde artan terör olayları nedeniyle kentin ana güzergahlarında önlemlerini arttırdı.
Emniyet Genel Müdürlüğünün 81 İl Emniyet Müdürlüklerine gönderdiği bir genelgesinde; 81 ilin emniyetine “Acil” koduyla bir yazı geçerek, PKK’nın silahlı eylemlerine karşı alarma geçilmesini istedi. PKK terör örgütünün silahlı ve bombalı eylemlerine karşı dikkatli olunması gerektiği” bildirildi. PKK’nın son günlerde şehir ve kırsal alanda hareketlenmelerin olduğu istihbarat raporlarına da yansıdığı bildirilen genelge gereği Emniyet Müdürlüğü yetkilileri, görev yapan tüm ekipleri, terörist saldırılara karşı daha dikkatli olmaları konusunda uyardı.
Özellikle polis merkezlerinde ve kritik yerlerde nöbet tutan polisler ile kontrol noktalarındaki ekiplere ’can güvenliğinizi önde tutarak, gerekli tedbirler alınmak suretiyle uzun namlulu silahlarınızla ve çelik yeleklerinizle, olay mahalline gidin ve olaylara dikkatli müdahale edin’ emri verildi. Polislere, gece nöbetlerinde çevreden geçen kişi ve araçlara karşı da daha duyarlı ve daha dikkatli olmaları söylendi. Gece saatlerinde yapılan ihbarlara ise mutlaka iki üç ekip halinde gidilmesi gerektiği talimatı verildi.
Amasya Emniyeti günün 24 saati kentte güvenlik uygulaması yapan ekipler, kentin giriş ve çıkış noktalarında geniş güvenlik önlemleri alarak, araçlar ve şahıslar üzerinde arama yapıyor. Durdurdukları araçları didik didik arayan ekipler, sürücüler ve yolcular üzerinde ise genel bilgi taraması yapıyor.
Çalıntı araç ve plaka konusunda duyarlı olan Amasya Polisi, teröre karşı almış olduğu önlemler çercevesinde akaryakıt istasyonlarında bidon ile benzin alanlar hakkında geniş çaplı araştırma yapılıyor. Kamu Kurum Kuruluşlarında gün içerisinde alınan tedbirlerin dışında, gecede sürekli kontrol altında tutuluyor. Ayrıca kentin kalabalık yerlerinde güvenlik tedbirlerini attıran Amasya Polisi, Polis imdat 155 ihbar hattına gelen her bir ihbar büyük bir titizlilik içerisinde değerlendiriliyor. Emniyet yetkililerince, İnsan ve kent yaşam güvenliğini korumak adına kontrollere ara verilmeden devam edeceği ifade edilirken, halkında bu konuda duyarlı olması gerektiğini ve şüphe duydukları her bir kişi, kişiler veya araçlar hakkında da Polis 155 imdat hattına bilgi vermesi gerektiğini bildirdiler.polis alarmda

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle