logo

reklam

Polis Alarmda

emniyetAmasya Emniyet Müdürlüğü tarafından, ilkokul, ortaokul ve lise çağındaki çocukların her türlü korkudan uzak öğrenimlerini sürdürebilmeleri amacıyla Okul Polisi uygulaması hayata geçirildi.
Uygulama çerçevesinde kentteki okullarda görevlendirilen polisler, öğrencilerin okula geliş ile dönüşlerinde huzurlu ve güvenli bir eğitim ortamının oluşturulması sağlayacak.
Okul polisleri, çocukları, okulda geçirdikleri süre içinde, öğrencileri şiddet olaylarından, uçucu ve uyuşturucu madde kullanımından, yasadışı örgütlerin olumsuz etkilerinden koruyacak. Bu kapsamda okul ile emniyet arasında irtibatı sağlayacak okul polisleri, güvenlik sorunlarını paylaşacak.
Amasya İl Emniyet Müdürlüğünce Eğitim yılı içerisinde; Uyuşturucu ve zararlı alışkanlıkların yanı sıra Stanizmle de mücade etme kararı alındı. Polis, şiddete ve suç işlemeye yönelten Stanizm konusunda eğitim dönemi boyunca öğrenciler, okul idaresi ve öğretmenleri sık sık bilgilendirecek. Bu yöndeki olası faaliyetler yakın takibe alınarak öğrencilerin etkilenmesinin önüne geçilecek. Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü, Terör Şube Müdürlüğü, Trafik Şube Müdürlü tarafından okul idaresi, öğretmenlere ve öğrencilere yönelik olarak uyuşturucu ve uyuşturucu bağımlılığı, trafik kuralları, terör konuları gibi öğrencileri ideolojik faaliyetlere yönlendirici hareketler ve Satanizm konulu eğitim semineri ve konferans düzenleyecek.

UYUŞTURUCU YAKALANDI

Amasya’da Polisin dikkatli olması sonucu son on gün içerisinde il genelinde çok sayıda uyuşturucu ele geçirildi. Yakalanınlar hakkında adli işlem başlatıldı.
Amasya polisi en son geçtiğimiz pazar günü akşam saatlerinde Şamlar Mahallesi Polis Lojmanlarında görevli polisin, Lojmanlar üzerindeki Ormanlık arazi içerisinde şüpheli kişilerin bulunduğu yönde bilgi alan Amasya polisi olay mahallinde geniş çaplı güvenlik çemberi kurdu. Ormanlık alan içerisinde bulunan kişileri etkisiz hale getirmek için çok dimqkatli davranan Amasya Polisini gören şüpheli dört kişi yanlarında bulunan poşetleri çevreye attılar. Polis dört kişiyi gözaltına alırken çevrede geniş çaplı bir arama başlattı. Polisin arama sonucunda 4 ayrı poşet içerisinde, toplam daralı ağırlığı 357,35 gr olan ve uyuşturucu maddelerden de esrar maddesi olduğu değerlendirilen yeşil renkli bitki kırıntıları ile birlikte uyuşturucu madde tartmada kullanılan hassas terazi ele geçirildi.
Olay ile ilgili geniş çaplı soruşturma başlatıldığı öğrenildi.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle