logo

reklam
28 Ağustos 2019

Polis Telefon Dolandırıcılarına Göz Açtırmıyor

Polis Telefon Dolandırıcılarına Göz Açtırmıyor
Amasya Asayiş Şube Müdürlüğüne bağlıekiplerin, iletişim yoluyla işlenen dolandırıcılık suçlarının önlenmesi kapsamında yapılan operasyonlarda büyük başarı sağladı. Amasya Asayiş Şube Müdürlüğü ve Merzifon Asayiş Büro Amirliğince yoğun teknik çalışma ve bölgelerinde yerel halk kıyafetleri ile yapılan fiziki takip neticesinde 2’si Samsun diğer 3’ü ise Şanlıurfa ili Akçakale ilçesinde ikamet eden diğer 5 şebeke üyesi ş zamanlı yapılan şafak operasyonunda yakalanarak gözaltına alındı.
Amasya Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerince, 2019 yılı Nisan ayı içerisinde telefonda kendilerini savcı olarak tanıtarak 88 yaşındaki mağdur N.Ç’yi çeşitli tarihlerde 7 kez dolandıran ve 200 bin tl değerinde parasını, 230 bin tl değerinde altın ve ziynet eşyasını poşet içerisinde alan şüpheli M.T. Merzifon Ticaret parkında yakalanmıştı.
Amasya Asayiş ŞubeMüdürlüğü bu olaydan sonra başlattığı çok geniş kapsamlı dolandırıcılık olayını gizli yürüttü. Yapılan teknik ve fiziki takip sonucu 5 kişiyi gözaltına aldı. Kişilerin ikametgahlarında yapılan aramada, suçta kullanıldığı değerlendirilen birçok telefon ve Gsm hatlarına ayrıca bir adet el telsizine el konuldu.
Şüphelilerin Emniyetteki sorgulamalarından sonra gün içinde Merzifon Cumhuriyet Savcılığına sevk edilecekler.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle