logo

reklam

POLİS TEŞKİLATI 170 YAŞINDA

m.celalettin lekesiz

 

Emniyet Genel Müdürü Vali M. Celalettin Lekesiz, “Şanla, şerefle yazdığı 169 yıllık bir maziyi geride bırakmış olan Teşkilatımız, 170. kuruluş yılına girerken, sadece Türkiye sınırları içerisinde değil, dünyadaki saygın yerini almış olmanın da haklı gururunu taşımaktadır.” dedi.
Emniyet Teşkilatının 170. Kuruluş yol dönümü münasebetiyle Emniyet Genel Müdürü Vali M. Celalettin Lekesiz bir mesaj yayanladı. Lekesiz mesajında şunları belirtti.
“Vatandaşlarımızın temel hak ve özgürlüklerini kullanabilmesi; her şeyden önce toplumda dirlik ve düzenin, yani güvenliğin sağlanmasıyla mümkündür. Bu kapsamda Teşkilatımız, vatandaşlarımızın can ve mal emniyeti ile toplumun huzur ve güvenliğini sağlamak için büyük bir özveri içerisinde var gücüyle çalışmaktadır.
Şanla, şerefle yazdığı 169 yıllık bir maziyi geride bırakmış olan Teşkilatımız, 170. kuruluş yılına girerken, sadece Türkiye sınırları içerisinde değil, dünyadaki saygın yerini almış olmanın da haklı gururunu taşımaktadır.
Suç ve suçlarla mücadele sınırında gücünü halktan ve kanunlardan alarak daima ağırbaşlı, hoşgörülü ve sabırlı olmayı ilke edinen Türk Polisi, vatan sevgisiyle gece gündüz demeden büyük bir fedakarlıkla görevini ifa ederken, sürekli yenilenme ve gelişme bilinci içerisinde olduğunu görmenin mutluluğunu yaşamaktadır.
Bu duygu ve düşüncelerle görevi uğruna canlarını veren aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle, kahraman gazilerimizi şükranla anar, Türkiye Cumhuriyetinin emniyet teşkilatına ve en az onlar kadar fedakar ailelerine en içten sevgi ve saygılarımı sunarım”

 

ÇOMAKTEKİN; Polis güven ve sevgi atmosferi oluşturmaktadır

Amasya Valisi İbrahim Halil Çomaktekin, “Köklü bir deneyime ve birikime sahip Emniyet Teşkilatımız, modern dünyanın gerektirdiği her türlü teknik ve idari donanıma sahip olarak, başarılı hizmetler vermektedir.” dedi.
Vali İ. Halil Çomaktekin Polis Teşkilatının kuruluşunun 170. yıldönümü ve Polis Haftası münasebetiyle bir mesaj yayımladı. Çomaktekin mesajında şunları kaydetti:
“Polisimiz sadece olaylara müdahale eden, suçlulara göz açtırmayan görüntüsü yanında, Toplum Destekli Polislik çalışmaları ve bu çerçevede gerçekleştirilen proje faaliyetleri ile, spordan eğitime, toplumun her kesiminden insana yönelik sevgi, yardım ve yönlendirici çalışmaları sayesinde güven ve sevgi atmosferi oluşturmaktadır.
Sanatsal, kültürel çalışmalardan, sportif faaliyetlere kadar insanın olduğu her yerde var olan, toplumun her kesimiyle kucaklaşabilen polisimiz bu sayede devletimizin şefkat eli olarak, ihtiyacı olan tüm vatandaşlarımızın yanında yer almıştır.
Bu düşüncelerle Polis Teşkilatının Kuruluşunun 170.Yıldönümü ve Polis Haftası münasebetiyle, İlimizde huzur ve güven içinde bir ortamın sağlanmasında emeği geçen tüm Amasya İli Emniyet Mensuplarını içtenlikle kutluyorum. Görevi esnasında şehit olan ve vefat eden polislerimizi rahmetle, gazilerimizi şükranla anarken; Emniyet Teşkilatımızın değerli mensuplarına sağlık ve başarı diliyor, her daim güvenlik birimlerimizden yardımlarını esirgemeyen halkımıza teşekkür ediyorum.”

 

Özdemir; Amasya’nın güven ve huzur şehri olmasında polisimizin başarısıdır

Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir, Türk Polis Teşkilatı’nın ülkenin bölünmez bütünlüğünü koruma ve kollama, halkın can ve mal emniyetini koruma, huzur ve güven ortamını tesis ve temin etme, suç işlenmesini önleme ve işleyenleri adalete teslim etme hususunda çok büyük bir özveriyle gece gündüz demeden başarılı bir şekilde 170 yıldır çalışmakta olduğunu söyledi.
Başkan Cafer Özdemir, yayınladığı kutlama mesajı şöyle: “10 Nisan,”Polis Günü”, Aziz Milletimizin huzur ve güvenliğinin teminatı olarak gördüğü Türk Polisine minnettarlığımızın bir ifadesi olarak armağan ettiği bir şükran günüdür. Türk Polisi, gösterdiği olağanüstü gayretlerle yaptığı hizmetler sonucunda, Milletinin gönlünde taht kurmanın haklı gurur ve mutluluğunu yaşamaktadır. Gücünü halktan ve kanunlardan alan Türk Polisi, görevini her zaman fedakârca yapmış, gerektiğinde canını hiçe sayarak ulvi görevlerini yerine getirmiş, toplumumuzun güvenini ve takdirini kazanmıştır. Halkımızın duyduğu bu güveni tüm gayretleriyle devam ettirmektedir. Bu onurlu görevlerini büyük bir özveriyle ve insan sevgisiyle yerine getirerek Amasya’nın güven ve huzur şehri olmasında mesai mefhumu tanımadan görev alan Emniyet teşkilatına teşekkürlerimi sunarım. 10 Nisan 1845’te kurulan Emniyet Teşkilatımızın kuruluşunun 170. yıl dönümü dolayısıyla şehit olan polislerimiz rahmetle, gazi polislerimizi ise minnetle anıyorum. Halen görevleri başında hizmet vermekte olan polislerimize görevlerinde üstün başarılar ve ailelerine de sağlık, mutluluk ve esenlikler dileyerek tüm Emniyet Teşkilatının Polis Haftasını kutluyorum.”

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.