logo

reklam

Polisin Uyuşturucu ile Mücadelesinde Büyük Başarı

AMASYA İl Emniyet Müdürlüğü Uyuşturucu ile Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan çalışmalarda 10 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınanlardan 7 kişi tutuklanarak cezaevine gönderildi. Gözaltı ve yakalama kararı bulunan bir kişinin arama ve yakalama çalışmaları sürüyor. Polisin geniş çaplı başlattığı Uyuşturucu operasyonunda tutuklu sayısı 9’a yükseldi.

BULUT; Mücadele Etkin Bir Şekilde Sürecek
AMASYA İl Emniyet müdürü Fahri Bulut, Toplumumuzun en önemli kanayan yaralarından birisinin uyuşturucu ve madde bağımlılığı olduğunu dile getirerek, bugün terörle nasıl etkin bir şekilde mücadele ediliyorsa toplum sağlığının korunmasına yönelik olarak uyuşturucu ve madde
bağımlılığı ile aynı oranda mücadele edilmesi gerektiğini söyledi.
Güvenlik birimleri tarafından yürütülen yoğun ve gayretli çalışmalarla
uyuşturucu tacirlerine göz açtırılmadığını ve bu noktada önemli yol kat edildiğini belirten İl Emniyet Müdürü Fahri Bulut, böyle önemli bir konuda
kamu kurum ve kuruluşlarının da üzerine düşen görevi layıkıyla yerine getirmesi gerektiğini ifade ederek, gençlerimizi ve toplumumuzu
derinden etkileyen bu sorunu çözüme kavuşturabilmek için tüm kurumlar birlikte birbirleriyle koordineli bir şekilde çalışması gerektiğini ve vatandaşın bu konuda duyarlılık göstererek polise yardımcı olması gerektiğini belirtti.

ZİNCİRİN ÇÖZÜMÜ 2 KİŞİ İLE BAŞLADI
Amasya İl Emniyet müdürlüğünün geniş çaplı ve uzun bir süre büyük bir titizlilik içerisinde yürüttüğü teknik takip ve yapılan tespit ve ara yakalama çalışmalarında uyuşturucu madde ticareti yapmaktan bir kişi, paraya eşit sayılan değerde sahtecilik suçundan da bir kişi olmak üzere iki kişinin gözaltına alındığı ve ifadelerinden sonra mahkemeye sevk edilen iki kişi tutuklandı.

2 İLDE EŞ ZAMANLI OPERASYON
Amasya İl Emniyet Müdürlüğü Uyuşturucu ile Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince Amasya merkez ile birlikte Merzifon ve Gümüşhacıköy ilçeleri ile birlikte Şanluurfa, Diyarbakır ve İzmir illerinde hedef şahıslara yönelik eş zamanlı operasyonda 10 kişiyi gözaltına aldı. Amasya’ya getirilen zanlıların ifadelerinden sonra Adliyeye sevk edildi. Cumhuriyet Savcılığında alınan ifadelerinden sonra 3 kişi serbest bırakılırken 7 kişi tutuklanma talebi ile mahkemeye sevk edildi. Mahkemece 7 kişi tutuklanarak cezaevine gönderildi.

UYUŞTURUCU İLE 45 ADET ÇEYREK ALTIN ELE GEÇİRİLDİ
Amasya Narkatık TİM’in operasyonunda 138 gr esrar maddesi ile birlikte sentetik uyuşturucu, 4 adet tabanca ile birlikte tabancalara ait fişek ve mermiler ele geçirildi. Ayrıca, 45 adet çeyrek altın ve dolandırıcılık eyleminde kullanılan yarım tabir edilmen altın ele geçirildi.

 

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle