logo

reklam

Protokol Eşleri Kültür Evlerinde

Amasya Valisi Dr. Osman Varol’un eşi Funda Varol ve Belediye Başkanı Cafer Özdemir’in eşi Hilal Özdemir Amasya Belediyesi Kültür evlerini ziyaret ettiler. Ziyarete Tugay Komutanının eşi Afife Uğur, Amasya Üniversitesi Rektörünün eşi Keziban Orbay ve Jandarma Alay Komutanı eşi Gülden Akşit de eşlik etti.
Hilal Özdemir, Amasya Belediyesi Kültür Evleri 2009 yılında, hedef kitlesi olarak, istihdama katılmayan, evin dışında zaman geçirme ve sosyalleşme olanakları olmayan ailenin yapı taşı olan kadınlara hizmet vermek amacıyla kurulduğunu belirterek, Amasya Belediyesi, Sanatın çeşitli dallarında atölye çalışmaları yaparak yeteneklerini geliştirmek isteyen her yaştan Amasyalıya eğitim olanağı sağladıklarını belirterek, toplumsal yapımızın temelini oluşturan aile kurumunun temel direği ve garantisi olan kadınlarımızı bedensel, ruhsal, sosyal, kültürel, ekonomik ve eğitsel bakımdan destekleyip güçlendirmek, sosyal ve ekonomik anlamda yeterli imkanları bulunmayan özellikle ev hanımlarımızın bu dezavantajlı durumlarını düzelterek onlara bu ikqmkanı sunmayı amaç edindi. Bu amaç doğrultusunda kültür evleri her geçen gün daha da büyüyerek halkımıza hizmet etmeye devam etmektedir.” dedi.
Funda Varol ise, “İŞKUR bünyesinde verilen mesleki eğitim kurslarımız sayesinde kadınlarımız meslek edinirken, istihdama yönelik adımlar da atılmaktadır. Kadınlara yönelik meslek edindirme kursların yaygınlaşmasıyla, kadınlarımız evindeki sorumluluklarını yerine getirirken, aynı zamanda para kazanma imkânı da elde etmiştir.” dedi.
Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir tarafından Amasyanın tarihi ve kültürel özelliklerini yaşatmak ve gelecek nesillere aktarmak amacıyla 2009 yılında her mahallede bir kültür evi sloganlıya hayata geçirilen proje kapsamında 9 kültür evi faaliyetlerini sürdürüyor.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle