logo

reklam

PTT’den Şehitler Pulu

AMASYA PTT Başmüdürlüğü Amasya şehitlerini ölümsüzleştirdi. PTT Başmüdürlüğü Türkiye’de bir ilke imza attı. Cumhuriyetin Doğum Belgesi Amasya Tamimi’nin 99 ncu yıl dönümünde düzenlenen 12-22 Haziran Uluslararası Atatürk Kültür ve Sanat Haftası’nda PTT Başmüdürlüğü, Amasyalı 110 şehidin resimlerinin basıldığı pul sergisini açtı.
Saraydüzü Kışla Binası Milli Mücadele Müzesi ve Kongre Merkezindeki açılışa Amasyalı şehit aileleri ile birlikte Amasya Valisi D. Osman Varol ve PTT Genel Müdürlüğü Değerli Kağıtlar Daire Başkanı Mahmut Orhun, Garnizon Komutanı Kurmay Albay Zafer Uğur, Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Orbay, İl Jandarma Komutanı Albay Selami Akşit, Amasya PTT Başmüdürü Cafer Bolat ve Amasyalılar katıldı.
Amasya PTT başmüdürü Cafer bolat, “Aziz şehitlerimiz, vatan için gözlerinizi kırpmadan canlarınızı feda ederek makamların en yücesine eriştiniz. Kalbinizde taşıdığınız vatan, millet ve bayrak sevgisiyle gösterdiğiniz cesaret, kahramanlık ve fedakârlık hiç bir zaman unutulmayacaktır. PTT Amasya Başmüdürlüğü olarak bizlerde Şehadet mertebesine ulaşmış olan 110 Şehidimiz olmak üzere Çanakkale’de, Kurtuluş Savaşında ve vatanın bağımsız bütünlüğü için şehit olmuş askerlerimizi ve emniyet güçlerimizi rahmet ve minnetle yâd ediyoruz” diye konuştu.
Vali Dr. Osman Varol, şehitlerimizi hatırlamanın ve ülkemiz için yaptıkları büyük fedakârlıkların bilincinde olmanın önemini vurguladı. Milli Mücadelemizin önemli bir adımı olan Amasya Tamimi’nin yıl dönümü etkinlikleri çerçevesinde yaptıkları bu güzel çalışmadan ötürü PTT Başmüdürü ve tüm emeği geçenlere teşekkür etti.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle