logo

reklam

Ramazan ayında dilenciler arttı

RAMAZAN ayıyla birlikte Amasya’da gözle görülür bir şekilde dilenciler de arttı. Amasya Müftülüğü, ramazan ayını kullanarak insanların dini duygularını istismar eden dilencilere inanılmaması gerektiğini söyledi.
Çoğunluğunu Suriyeli çocukların ve çevre ilçelerden gelen kişilerin oluşturduğu dilenciler Amasya’da hem esnafı hem de vatandaşları bezdirdi. Özellikle şehrin merkezinde çocuklarıyla birlikte gezen dilenciler, esnafın tepkisini çekmeye başladı. Esnaf, ramazan ayının ilk gününden her yerin dilencilerle dolduğunu belirtip, önlem alınmasını istedi. Diğer yandan gruplar halinde gezip dilenen Suriyeli çocuklar da, vatandaşları bezdirdi. Vatandaşlar, ramazan olması nedeniyle dilencilerin özellikle ilçelerden ve şehir dışından geldiğini ifade etti.
Amasyalılar bu konuda rahatsızlık belirtirken Belediyenin Zabıta ekipleri de dilencilere Kabahatler Kanunu’na göre işlem yaptıklarını ancak dilenci yoğunluğunu önlemekte güçlük çektiklerini söylediler.

MÜFTÜLÜK UYARDI
Amasya Müftülüğü, dini duyguları kullanarak vatandaşlardan para toplayan dilencilere karşı uyarıda bulundu. Ramazan ayında bu tarz olayların daha çok arttığına dikkat çeken Müftülük, “Dini duyguların ön plana çıktığı, paylaşma duygularının yoğunlaştığı, ramazan atmosferinin hepimizin dini hayatını daha hareketli hale getirdiği bugünlerde birileri işi istismar etmeye yönelik hamlelerde ve girişimlerde bulunuyor. İnandırıcı gelmeyen taleplerle ilgilenmeyin. Dikkat etmek lazım. İstismara sebebiyet vermemek lazım. Mağdur görüntüsü içinde insanımızın iyilik duygularını istismar ederek, hiçbir kural tanımaksınız bunları sarf etme yoluna gidenlere fırsat vermemek lazım” diye konuştu.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle