logo

reklam

Ramazan Ayında Gıda Denetimleri Sıklaştırıldı

gıda denetimi

Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, Ramazan ayında gıda denetimlerini arttırdı.
Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü’ne bağlı Gıda Kontrol ekipleri tarafından, İlde faaliyet gösteren gıda üretim, satış ve toplu tüketim yerlerinde 5996 Sayılı Veteriner Hizmetleri, Bitki Sağlığı, Gıda ve Yem Kanunu kapsamında denetimlerini sürdürüyor.
Denetimlerini Ramazan ayında daha da sıklaştıran Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ekipleri, Ramazan ayında gıda güvenliğinin en üst seviyede sağlanması için yoğun çaba gösteriyor.
Bu kapsamda Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ekipleri Ramazan ayı sebebi ile satışı artan pide, ekmek çeşitleri, unlu mamuller, pastacılık ve tatlı ürünleri işleyen ve şekerli mamuller üreten işletmeler başta olmak üzere, il genelindeki gıda işletmelerinin denetimlerde bulundu.
Denetimlerde işletmelerin kayıt ve onay belgeleri, fiziki ortamları, asgari teknik ve hijyenik şartlara uygunlukları, marketlerde son tüketim tarihleri, gıda maddelerinin muhafaza durumları, etiket bilgileri ve satış koşulları kontrol ediliyor. İşletme sahipleri ve çalışanları ise, gıda güvenliği ve personel hijyeni konularında bilgilendiriliyor. Bu arada bir çok üretim, satış ve toplu tüketim yerlerinden numune alınarak laboratuvara yollanmaktadır.
Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Lokman Gültekin, “Halkın sağlığının her şeyin üzerindedir. Bu konudan asla taviz verilmeyecek ve denetimlerin mesai mefhumu gözetmeksizin etkin bir şekilde yapılıyor. Denetimlerde, Amasya halkının güvenilir gıdaya ulaşmasını sağlamanın öncelikli hedeflerimiz arasında yer alıyor. Tüketicilerin etiketsiz ürün almamalarını, son tüketim tarihleri ile İl Müdürlüğümüz tarafından verilen “İşletme Kayıt Belgesi” ile “İşletme Onay Belgesi”ne dikkat edilmesi gerekiyor. Varsa gıda ile ilgili şikayetlerin Alo 174 Gıda Hattına veya İl Müdürlüğüne yapılması gerekiyor” dedi.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle