logo

reklam

Ramazan Ruhu Sokaklara Taşıyor

başkan özdemir iftarAmasya Belediyesi tarafından her gün farklı mahallelerde düzenlenen iftar sofralarında buluşan binlerce mahalle halkı birbirleriyle kaynaşırken, Ramazan ruhu sokaklara taşıyor.
Amasya’nın farklı mahallelerde de Gönül Sofrası kuran Amasya Belediyesi’nin ilk iki günki durağı İhsaniye ve Şamlar ile birlikte Şehirüstü mahallesi oldu. Okul bahçelernde, bin 500 kişinin buluştuğu iftar öncesi masaları gezen Belediye Başkanı Cafer Özdemir, vatandaşlarla bir süre sohbet ederek sıkıntılarını dinledi. Özellikle çocuk ve gençlerin yoğun ilgisiyle karşılaşan Başkan Özdemir, bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi.
RAMAZAN’IN HUZURUNU PAYLAŞIYORUZ
Ezanın okunmasının ardından yapılan dua sonrası vatandaşlar kendileri için kurulan iftar sofrasında oruçlarını açtı. Başkan Cafer Özdemir’in yanısıra Başkan Yardımcıları, Meclis Üyeleri ve Birim Müdürlerinin de katıldığı iftar sonrası vatandaşlara hitap eden Başkan Özdemir, Ramazan’ın, rahmet, bereket ve günahlardan arınma ayı olduğuna vurgu yaparak. “Bizler Amasyalılar olarak bu kutlu ayın kardeşliğini, huzurunu, arkadaşlığını paylaşmak üzere her akşam ayrı bir mahallemizde gönül sofraları kuruyoruz. Kurduğumuz bu sofraları varlığınızla şenlendirdiğiniz gibi Allah da sizlerin hanelerinizi, evlerinizi ve sofralarını şenlendirip, bereketlendirsin inşallah” dedi.
Özdemir, “Burada sadece Ramazan’ın huzurunu değil, bütün sosyal donatıları ile modern bir şehirde yaşıyor olmanın da huzurunu birlikte yaşıyoruz” diye konuştu.
İNSANLAR GÖNÜL SOFRASINDA KAYNAŞIYOR
Şehirleri komşuluk, kardeşlik, dayanışma, beraberlik ve paylaşma duygusunun şehir yaptığını belirten Başkan Özdemir, “Mahallede kurduğumuz bu sofralar, gönül sofralarına dönüşüyor. Ramazan’ın ruhu bu sofralarda yaşanıyor. İnsanımız bu sofralarda birbirleriyle kaynaşıyor. Komşuluk ilişkilerini güçlendiren iftar sofraları, aynı mahallede oturup, birbirini tanımayan insanları aynı sofrada buluşturuyor. Bu etkinlikler sevginin, kardeşliğin ve paylaşmanın artmasına vesile olur. Aynı sofrada olmanın mutluluğu bize yeter” şeklinde konuştu.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle