logo

reklam

Resmi Araçlara Emniyet ve Jandarma Takibi

makam aracıAmasya valiliği genelge yayınladı; Amasya valisi İbrahim Halil Çomaktekin imzası ile yayanlanan genelgede; Resmi araçlar amaçları dışında kullanılmayacak. Kamu kurum kuruluşlarda bulunan hizmet araçlarının kurum amirleri tarafından özel işlerinde kullanımına meydan verilmemesi, 237 sayılı Taşıt kanunun hükümlerine titizlilikle uyulması istendi.
Amasya valisi İbrahim Halil Çomaktekin, Gazetemize yapmış olduğu açıklamada, “Bütün kamu taşıtları açısından kamu kurum ve kuruluşları, taşıtların 237 sayılı Taşıt kanunu ve ilgili genelge hükümlerine uygun olarak kullanılmasından doğrudan sorumlu olacaktır. Kamu hizmetlerinin yürütülmesi amacıyla kurumlara tahsis olunan taşıtların özel hizmetmlerde kullanılması 237 sayılı Taşıt Kanunu hükümleri ile yasaklanmıştır. Taşıt tahsisleri ve kullanımı idarelerce hassasiyetle izlenecek ve aksine hareket edenler hakkında, 237 sayılı kanunun 16’ncı maddesine göre işlem yapılacaktır.” dedi.
Kamu taşıtlarının resmi görev dışında kullanılmasının önlenmesi amacıyla, görevin sona ermesinden sonra bütün taşıtların resmi garaj veya parka çekilmesi hususlarında idareler gerekli tedbirleri alacaklar. Taşıt tahsisleri ve kullanımı idarelerce hassasiyetle izlenecek ve aksine hareket edenler hakkında, 237 sayılı Kanunun ilgili maddelerine göre işlem yapılacağı belirtildi.
bürokratların, hizmet taşıtlarını makam aracı gibi kullanmalarının önüne geçilemediğini belirten Haberemize büyük ilgi gösteren Amasya valisi İbrahim Halil Çomaktekin imzası ile yayanlanan genelge Amasya’daki tüm Kamu kurum kuruluşlarına gönderildi. Genelgede göreve çıkacak Kamu Kurum kuruluşlarına ait ile birlikte hizmet alımı yoluyla kiralananlarda dahil mesai saatleri dışında ve hafta sonu ile resmi tatil günlerinde kullananların polis sorumluluk bölgesinde İl Emniyet müdürlüğü, Jandarma sorumluluk bölgesinde İl Jandarma komutanlığı tarafından takibinin yapılacağının ve yasal işlem uygulanacağı belirtilerek göreve çıkacak her bir araç için mutlak surette araç görev belgesinin tanzim edilmesi gerektiği bildirildi.

Share
1634 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle