logo

reklam

rslan; Türkmenler yalnız değildir.

BBP Amasya İl Başkanı Hasan Arslan
Türkmenler yalnız değildir.
Büyük Birlik Partisi İl Başkanı Hasan Arslan, Türkiye hiçbir şekilde Suriyenin kuzeyinde PKK’ nın uzantılarına müsaade edemeyeceğini belirterek, “Suriye’deki PKK, PYD ve YPG varlığı Türkiyenin hem hudut güvenliğini hem de devletin bekasını, ülkenin bütünlüğüne açık bir tehdittir.” dedi.
BBP Amasya İl Başkanı Hasan Arslan, son olaylarda ABD’nin vize krizinde Türkiye ye haksızlık yapıldığını Türkiye’nin Suriye’de, Irak’ta Bağımsız hareket etmesini sindiremeyen başta Abd ve İsrail küresel siyonist güçler tarafından vize ve benzeri ambargolar uyguluyarak ülkemize baskı oluşturmak istemelerini şiddetle telin ediyor ve ülkemizinde ABD’ye misli ile cevap vererek Vize uygulamasını desteklediklerini söyledi.
Büyük Birlik Partisi olarak devletimizin, Türk Silahlı Kuvvetlerimizin, hükümetin ve iktidarın başta Fırat Kalkanı Harekâtını nasıl desteklemişsek, İdlib operasyonunu da sonuna kadar desteklediklerini belirten Arslan, “Türkiye burada da asla Suriye’nin belli bir toprak parçasında gözü olduğu için oraya girmemektedir. Türkiyenin birinci amacı ve gayesi o bölgeyi terör unsurlarından temizleyerek hem bölgenin sulhu ve selameti açısından hem de kendi hudut güvenliğini sağlama açısından bu operasyonu başlatmıştır.” dedi.
Arslan, Bu operasyonun önemli gayelerinden bir tanesi de, Suriye’nin kuzeyinde yerleşmiş olan PYD ve YPG varlığını sonlandırmak ve onların Akdenize karşı ilerleyişini durdurarak bir koridor oluşmasının önüne geçmek olduğunu belirterek, “Türkiye özellikle, Amerika Birleşik Devletlerine PYD ve YPG’nin PKK’nın uzantısından öte kendisi olduğunu ve DAEŞ’i desteklemek neyse PYD’yi, YPG’yi desteklemenin de o olduğunu çok açık ve net bir şekilde söylüyor. ABD kendi çıkarlarını bölgenin çıkarlarının üstünde tutarak maalesef PYD’ye, YPG’ye destek vermeye devam ediyor. Bu destek şuanda da devam ediyor. Bu destek ülkemiz, devletimiz açısından kabul edilebilir değildir. Öncelikle ABD’nin PYD ve YPG’ye verdiği silah desteği başta olmak üzere bütün desteğini ivedilikle kesmesi gerekir. Türkiye ABD’den bunu talep etmiş ama olumlu netice alamamıştır.” ifade etti.
Kerkük, Arap, Kürt, Türkmen bütün Müslüman unsurların kardeşçe yaşadığı bir Türkmen şehri olarak inşallah ilelebet yaşamaya devam edeceğini belirten Hasan Arslan, “Türkmen kardeşlerimize karşı girişilebilecek bir saldırıyı geçmişte seyredenlerin seyrettiği gibi seyretmeyeceğimizi, devletin milleti ile birlikte bir bütün olarak müdahale edeceğini bizimde bizzat onların yanında olacağımızı daha öncede ifade etmiştik. Aynı kararlılıkta olduğumuz bir kere daha vurgulamak istiyorum. Türkmenler yalnız değildir. Bizler ve Alperenler olarak şehit olacaksak da Kerkük cephesinde birlikte şehit olacağız.” diye konuştu.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle