logo

reklam

Sağlıklı yaşama yürüdüler

sağlık için1-7 Mart Yeşilay Haftası münasebetiyle Halk Sağlığı İl Müdürlüğü ve Yeşilay Amasya Şubesi tarafından organize edilen sağlıklı yaşam yürüyüşü Saraydüzü kışla binası önünde başladı. Şehzadeler Gezi yolunda son buldu.
Amasya valisi İbrahim Halil Çomaktekin ile birlikte Halk Sağlığı İl Müdürü Öner Nergiz, Yeşilay Şube Başkanı Halis Büyükbayraktar ve kalabalık protokol ve halk katıldı.
Amasya valisi İbrahim Halil Çomaktekin, “Bizim için sağlıklı toplumlar çok önemlidir. Çünkü ülkeler ve milletler sağlıklı toplumlar sayesinde ayakta kalır. Toplumların en büyük sermayesi çocuklar ve gençlerdir. Gençlerimizi ve çocuklarımızı sigara, alkol, uyuşturucu gibi kötü alışkanlıklardan kesinlikle uzak tutmalıyız. Yeşilay’ın kuruluşunun temelinde bu vardır. Türkiye Cumhuriyetini ve Türk insanını savaş meydanlarında yıkamayan dış güçler, 1918 yılından başlayarak gençlerimizi uyuşturucuya ve sigaraya alıştırmaya çalışıyorlar. Gençlerimiz madde bağımlılığına alışınca, bu toplumun çökeceğini dış güçler iyi biliyorlar. Bu tehlikenin farkına varan çok bilinçli vatandaşlarımız tarafından Yeşilay kuruluyor.
Sigaranın, uyuştucunun ve madde bağımlılığının ne kadar tehlikeli olduğunu ve toplumlara zarar vererek yok edeceğini çok iyi bilmeliyiz. Özellikle bizim gibi yönetici kadrosunda bulunan yöneticilerin gençlere çok iyi bir örnek model olması gerekiyor. Sigara içen yöneticilerimizin kesinlikle sigara içmemesi gerekiyor. Çünkü sadece kendi sağlıklarına zarar vermenin yanında gençlere de kötü örnek oluyorlar. Sigara içenlere Yeşilay Haftası dolayısıyla bir kez daha sesleniyorum: ‘Lütfen sigarayı bırakın.’ Böylesine kötü alışkanlıkların ortadan kaldırılması için Yeşilay Cemiyetimiz sosyal, kültürel, eğitimsel gibi birçok faaliyeti devreye sokuyor. İlgili kurum ve kuruluşlarda kendilerine destek sağlıyorlar.” dedi.
Bu arada şehzadeler Gezi yolunda Halk Sağlığı İl Müdürlüğü ve Yeşilay Amasya Şubesi tarafından hazırlanan stad büyük ilgi gördü.

Share
706 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle