logo

reklam

Sahte “Jitem”ci Cezaevinde

Amasya’da sahte JİTEM’ci Albay yakalandı. Sahte kimliklerle 4 kişiden 570 bin lira dolandırdığı iddia edilen Pehlül Akbıyık tutuklanarak cezaevine gönderildi.
Amasya’da geçtiğimiz cumartesi gecesi kaldığı otelde sekreteri H.E. (20) ile Pehlül Akbıyık’ın tartışmalarından rahatsız olan otel yetkililerinin olayı polise haber vermesi ile birlikte başlatılan tahkikatta, Pehlül Akbıyık’ın cinsel saldırı ile birlikte 6136 SMK. Kamu görevinin usülsüz üstlenilmesi ve kişi hürriyetinden yoksun kılma olayına karışdığı tesbit edildi.
Amasya Polisinin yapmış olduğu tahkikat sonucunda Pehlül Akbıyık’ın, kendisini Jitem Albay olarak tanıtarak 4 kişiden toplamda 570 bin lira dolandırmak suretiyle aldığı bilgisine ulaştı.
Polis, gözaltına aldığı Pehlül Akbıyık’ın üzerinde ve kaldığı otel odasında yapılan aramada, bir adet 9mm çapında tabanca, 65 adet mermi, bir adet Haberim Basın Kartı, 2 adet Polis Emeklileri dernek kartı, Polis Basın kartı, polis kokartı, bir adet telsiz ele geçirildi.
Amasya Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi ekipleri adları geçenlerle irtibata geçti. Şahıslar para verdikleri kişinin kendisini ‘JİTEM’ci albay’ olarak tanıtan Pehlül Akbıyık olduğunu doğruladı.
Emniyetteki ifadesinden sonra Mahkemeye sevk edilen Pehlül Akbıyık tutuklanarak cezaevine gönderildi. Olay ile ilgili olarak geniş çaplı tahkikatın başlatıldığı öğrenildi.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.