logo

reklam

Sarı; 1 Kasım Türkiye ve Amasya’nın Geleceğini Belirleyecek

mehmet sarıMHP Amasya milletvekili aday adayı Mehmet Sarı, 1 Kasım Seçimlerinin Türkiye ve Amasya için çok önemli bir seçim olduğunu söyledi.
Amacının ülkeye ve AMASYA’ya  hizmet etmek olduğunu belirten Sarı, “Ben Amasya’da doğup, Amasya’da büyüdüm iş gereği il dışına çıkmak zorunda kaldım ancak Amasya ile bağımı hiç koparmadım, her fırsatta Amasya’da olmaya çalıştım” dedi.

Amasya’nın Türkiye’nin en önemli tarım ve hayvancılık bölgesi olduğunu vurgulayan Mehmet Sarı, “Tarım ve hayvancılık konusunda da çiftçiye yeterli destek verilmemiş, çiftçi arazisini bırakıp, köyünü terk etmiştir. Mazot gübre fiyatları yükselirken, çiftçinin ürünü yerinde saymıştır, yapılan tarım ve hayvan ürünlerindeki ithalatlar çiftçimizi mağdur etmiştir. Çiftçi 13 yıl önce sattığı fiyatın altında ürününü satarken, mazot ve gübre fiyatları üçe dörde katlamıştır” şeklinde konuştu.
Amasya’nın Jeotermal enerji bakımında çok zengin olduğunu ancak bunun bir türlü değerlendirilemediğine değinen Sarı, “Yatırımcıların Amasya’ya davet edilip, gerekli teşvikler verilerek, termal sularımızın değerlendirilmesi gerekir. Beş yıldızlı oteller yapılıp, Türkiye ve dünyaya tanıtılarak Amasya’nın tarihi kültürel miras zenginliği ile birlikte termal turizm merkezi haline getirmek gerekiyor” dedi.
Sarı, eğitimde Amasya’nın çok gerilerde kaldığını, Amasya Üniversitesine yeterli desteğin sağlanamadığını belirten Sarı, “Öncelikle eğitimde altyapının iyileştirilmesi gerekiyor, yeterli derecede okullar, derslikler yapılırken, eğitim kadrosu da tamamlanarak, çocuklarımızı en iyi şekilde eğitmemiz gerekiyor. Amasya Üniversitesi’nin gelişip kalkınmasına büyük destek sağlanmalıdır. dedi.

ERTOPÇU MHP’den ADAY ADAYI

1 kasım seçimleri yaklaşırken vatandaş partilerden adayların açıklamasını beklerken, en büyük süpriz MHP’den geldi.
1 kasım seçimleri için 1986 yılında DYP’den Belediye meclis üyesi ile siyasete giren emekli öğretmen Gülseren Ertopçu şimdi siyasetini MHP’de devam ettirme kararı aldı.
Gülseren Ertopçu’nun 1 kasım seçimleri için MHP’den 26. dönem Amasya milletvekilliği için aday adaylığına başvurduğu öğrenildi. Bilindiği gibi Ertopçu, 2007 seçimlerinde de DYP’nin devamı olan DP ten Amasya milletvekilliği için üçüncü sıra aday gösterilmişti.

Share
1643 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle