logo

reklam

Sarı; “Amasya cazibe merkezi olacak”

Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, adaylık sürecinde vadettiği projelerini hayata geçirmek için şehir sakinlerinden gelen taleplere göre öncelik sırası oluşturuyor. Sokaklarda, parklarda ve pazarlarda vatandaşlarla bir araya gelen Başkan Altınok, Keçiörenlinin öncelikli taleplerini belirlemek için her gün farklı bir mahallede sokağın nabzını tutarak çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyor.
Amasya’da her bölgeye eşit hizmet götüreceklerini söyleyen Başkan Mehmet Sarı, İnşa edeceğimiz parklar, spor kompleksleri, kültür ve sanat merkezleri ile çeşitli alışveriş noktaları Amasya’yı cazibe merkezi haline getirecek. Seçim döneminde söz verdik. Bu sözümüzü tutacağız. Unutulan, ötelenen, kenara itilen bir bölgemiz olmayacak. Vatandaşlarımız ayrıca parklarda ve bahçelerde, sokaklarda rahat dolaşmak istiyor. Eğitime ve güvenliğe verdiğimiz destek aynen devam edecek. Vatandaşlarımız müsterih olsun” dedi.
VATANDAŞLARIMIN TALEPLERİNİ ÖNEMSİYORUM
Amasya’nın daha yaşanabilir bir kent haline gelmesi için adaylık sürecinde birçok proje açıklayan Başkan Sarı, belediye başkanı seçildikten sonra, kısa ve uzun vadede hayata geçirilecek olan projelerin alt yapısını oluşturmak için vatandaşların taleplerini önemsediğini dile getirdi.
Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, “Ekonomik kriz şartları altında Amasya Belediyesinin yapacağı iyileştirmeler, Amasya’da avantaj olacaktır” dedi.
Amasya’da hayatı rahatlatacak ve insanların stresini azaltacak olan projeleri tek tek hayata geçirmek adına eş zamanlı çalışma başlattıklarını ifade eden Başkan Sarı, yeni döneme hızlı bir başlangıç yaptı. Seçim döneminde tanıtımını yaptığı ve göreve gelmesi durumunda hayata geçireceğini açıkladığı 16 vizyon projesini Amasya’ya kazandırmak için kolları sıvadı.
Başkan Sarı, Amasya’da yaşayan her bir bireyin huzuru ve mutluluğu için çalışacağız. Amasya adına hazırladığımız vizyon projeler bizim şehrimiz için düşündüğümüz lokomotif projeler. Bunlar sadece başlangıç. Biz yine Amasya’nın her köşesinde, her zaman hız kesmeden çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Yüzlerce projeyi Amasya’ya kazandıracağız” dedi.
Vatandaşların en çok Amasya’nın ekonomisini canlandıracak projeler beklediğini, bununla birlikte Amasya’da ekonominin genellikle ticarete dayandığını belirten Başkan Mehmet Sarı, “Amasya bir sanayi kenti değil, bu anlamda en önemli gelir kapısı ticaret. Ticaretin önemli yer tuttuğu Amasya’da, turistik gezi amacıyla dışardan gelecek olan misafirlerimizin önemi oldukça büyük. Şehrimizde turizmi geliştirmek için öncelikle Tarihin gizemli kenti Amasya’yı marka haline getireceğiz. Amasya’ya ziyarete gelen her bir turistin Amasya’ya bırakacağı mali kazanç aynı zamanda esnaflarımızın da kazancını artıracak.” diye konuştu

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.