logo

reklam

Sarı Amasya’yı dünyaya şehri yapacağız

Uluslararası İdeal Kent Yarışmasında, “Yeşilkent Amasya” projesi ödül aldı
Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı
Amasya’yı dünyaya şehri yapacağız

Amasya Belediye başkanı Mehmet Sarı, Amasya’yı dünyanın sayılı kentlerinden biri haline getirmek hedefiyle çalışacağız. Bu hedef hücrelerimize kadar işledi” dedi.
Amasya Belediyesi olarak “Amasya Belediyesi olarak Amasya adına hazırlamış olduğumuz projemiz ile ilk uluslararası ödül almaya hak kazanmış olduğumuz çalışma ile çevre dostu, kadın, yaşlı ve engellilerin konforunu içeren bir proje planladıklarını belirten Belediye Başkanı Sarı, “Yeşilkent Amasya” projesine layık görülen ödül ile Amasya’yı Dünya’ya tanıttıklarını söyledi.
Fransa’nın başkenti Paris’te UNESCO merkezinde gerçekleştirilen törene katılan Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, “Yeşilkent Amasya” projesine layık görülen ödülü aldı.
Amasya Belediyesi olarak çevre dostu, kadın, yaşlı ve engellilerin konforunu içeren projeyi seçerken, tarihi dokuyu ortaya çıkaracak, bunu sağlarken de çevresel sürdürülebilirlik konusunda farkındalık yaratacak bir proje olması üzerinde durduklarını kaydeden Sarı, Amasya’nın otantik yapısını açığa çıkartan,yenileme ve ıslah etmeye yönelik,özellikle eski Amasya dediğimiz tarihi özelliği olan mahallelerimizde kültürel turizme dayalı projeler hazırladık. Bunları yaparken hem kentimizdeki tarihi dokuyu ortaya çıkarmayı,hemde turizmi canlandırmayı amaçlıyoruz. dedi.
Şehri kalkındıracak projelere imza atarken, vatandaşların huzur ve refahı için sosyal projelerede büyük önem verdiklerini ifade eden Başkan Mehmet Sarı, Belediyeciliğin diğer bir görevi olan sosyal projelerede büyük önem veriyoruz. Bugün çocuklara, gençlere, yaşlılara, engellilere kısacası her kesime hitap eden projeler yapmamız gerekiyor. Bu konuda belediyemizin sosyal projeler üretmesi asli görevidir. Bizde bu konuda projelerimizi hazırladık ve yetki aldığımız ilk günden itibaren büyük bir şevk ve hızla hizmetlerimizi yerine göteriyoruz.
Bu projeleri hayata geçirecek bilgi birikimine, cesarate, yeteneğe sahibim.
Sarı, Tanıtım öncelikli işimiz olacak, kentin potansiyelini o şekilde büyütmeye başlıyorsunuz. Tanıtımla başlayacağız, bu tarımsal üretimi de kalkındıracak, büyütecek. Bu turizm potansiyelini de artıracak, çünkü herşeyi turizm enstüramanı olarak kullanmaya başlayacağız.
Amasya’dan giden göçü durduracağız. Yatırımcıyı davet edeceğiz Amasya’ya.
Amasya’yı sadece Türkiye değil, dünya kenti yapacağız. Amasyamızı; tarımda, sanayide, turizmde, teknolojide, lojistikte, sanatta ve sporda daha da büyüteceğiz. Allah’ın izniyle bu kenti hizmetlerle uçuracağız.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle