logo

reklam

Sarı ‘Asıl sevgi vatan sevgisidir’

Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı
‘Asıl sevgi vatan sevgisidir’
14 Şubat’da “Şehitlerimize Saygı ve Ülkemize Sevgi Yürüyüşü”

AMASYA Belediyesi 14 Şubat Dünya Sevgililer Günü nedeniyle yapacağı kutlama yı, “Vatan Aşktan Üstündür” slagonu ile kutlayacak.
Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, “Biz, Amasya’da hangi işe imza atıyorsak, şehrimizin menfaatine olacaktır.” Bu bir Mehmet Sarı sözüdür. dedi.
Başkan Sarı, Amasya Belediyesi olarak düzenlediğimiz 12 – 14 Şubat Ferhat ile Şirin Festivali, halk kültürümüzün bir parçası olan Ferhat ile Şirin temasını kullanarak düzenlediğimiz bir programdır. Amacımız, şehrimizi kültürel açıdan marka bir şehir haline getirmektir. ‘”Biz, Amasya’da hangi işe imza atıyorsak, şehrimizin menfaatine olacaktır.” Bu bir Mehmet Sarı sözüdür.
Amasya Belediyesi olarak düzenlediğimiz 12-14 Şubat Ferhat ile Şirin Festivali, halk kültürümüzün bir parçası olan Ferhat ile Şirin temasını kullanarak düzenlediğimiz bir programdır. Amacımız, şehrimizi kültürel açıdan marka bir şehir haline getirmektir.”
Ülkemizin yaşadığı Elağzı depremi, Van’daki çığ felaketi ve Sabiha Gökçen Havalimenindaki uçak kazasının ardından Suriye’nin İdlib kentinde Esad güçlerinin topçu atışı sonucu 5 askerimizin şehit haberleri tarafımızdan üzüntüyle karşılandığını belirten Başkan Mehmet Sarı, Bu sebeple daha önce valiliğimiz ile birlikte planlanan 13 Şubat tarihli “Sevgi yürüyüşü” acısını yüreğimizde hissettiğimiz şehitlerimiz anısına 14 Şubat tarihinde Sultan Beyazit camiinde kılınacak cuma namazı sonrasında “Şehitlerimize saygı ve Ülkemize Sevgi Yürüyüşü” olarak gerçekleştirileceğini bildirdi.
Sarı, “Bu vatan için toprağa düşen, yiğit kardeşlerim, acılı aileler, eşler, sevgililer ve çocuklar, 14 Şubatta yüreğimiz sizlerle. Bu vatan size minnettardır. 14 Şubat Sevgililer Gününde asıl olanın vatan, millet, devlet, bayrak ve bir birimizi seveceğimiz gün olmasını diliyoruz” dedi.

Bu milletin vatan sevgisi bitmez.
Tüm şehitleri anmanın kendileri için bir görev olduğunu söyleyen Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, vatan için canını feda eden şehitlerin her gün hatırlanması gerektiğini belirterek, Şehitleri anmanın 14 Şubat sevgililer gününü özel olarak kutlanmak kadar önemli olduğunu vurguladı ve “Şehitlerimizi bir kez daha rahmetle anıyoruz. İnşallah bizden razıdırlar” dedi.
Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, Bu milletin vatan sevgisi bitmez. Bu milletin cesur vatansever evlatları sayesinde bu bayrak inmez, bu vatan bölünmez. Rengini şehitlerimizin kanından alan bu bayrak dünya var oldukça dalgalanmaya devam eder. Biz bu vatanı canlarıyla bedel ödeyerek kuranların torunlarıyız. Şehitlerimizin her birinin adı da hikayesi de hayatı farklı ama ortak noktaları vatan için can vermeleridir.

Gelirler Mehmetcik Vakfına
Başkan Mehmet Sarı, 14 Şubat’da açılacak satış standartlarımızın tüm gelirleri Mehmetcik Vakfına ve Türkiye Muharip Gaziler Derneğine bağışlanacağını belirterek, 14 Şubat akşamı Şehzadeler Gezi Yolunda başlayacak olan “Amasya için sevgide birlik” adıyla gerçekleşriceğimizin programda, milli ve dini hassasiyetlerimize uygun olarak, askerlerimizin yanında millet olarak topyekün bir olduğumuzu ortaya koyacağız. dedi.

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.