logo

reklam

Sarı: “Cumhuriyet bizim gururumuz

Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, “Türk milletini ebediyete kadar yaşatmak için 96 yıl önce tarihimizde yeni bir sayfa açtık. Açtığımız o sayfaya kadın ve erkek ayrımı yapmadan, sınıfsız, imtiyazsız bir devlet olacağımızı yazdık” dedi. Sarı, hür ve bağımsız bir şekilde yeniden dalgalandırdığımız al bayrağımızı ebediyete kadar indirmeme kararımızı ilan ettik. İnsanlarımız arasında cinsiyet ayrımı yapmaya- cağımızı beyan ettik ve özellikle kadınlarımızın haklarını öncelikle koruyacağımızı ifade ettik. dedi.
Türk Kadınları adına Cumhuriyet Kadınları etkinliği, Amasya Belediyesi Kültür Merkezi konferans salonunda Amasyalı bayanların katılımı ile gerçekleştirildi.
Amasya’daki kadınların yapmış oldukları yağlı boya ve goblen teknikleriyle yapılan 34 tablodan oluşan resim sergisinin açılışı ile başladı.
Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, Cumhuriyeti seviyoruz. 96 yıldır da aynı inanç ve coşku ile kutluyoruz. Kahraman askerlerimiz 2016 yılında Fırat Kalkanı Harekâtını gerçekleştirdiler. 2018 yılının başında da Zeytin Dalı Harekâtı’nı yaptılar.
İkisinde de gavura uşaklık yapan teröristleri tepelediler. 9 Ekim günü başlayan Barış Pınarı Harekâtı devam ediyor. Hepsi aslan parçası olan askerlerimiz yeni bir destan daha yazıyorlar. Yine yüzümüzü güldürecekler. İçlerinde şehitlerimiz var. Gazilerimiz var. Hepsine rahmet, minnet ve şükran borçluyuz. Şehitlerimizin ruhları şâd olsun. Gazilerimize Allah sağlıklı uzun ömürler nasip etsin. Kadın, erkek ayırmadan Cumhuriyetimizi birlikte yaşatacağız. Geleceğimizi birlikte inşa edeceğiz. Amasyalılar olarak bu konuda her zaman en önde gideceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyet Bayramımızı tekrar kutluyorum. Devlet ve millet olarak geleceğimizin daha güzel olacağına inanıyorum” diye konuştu.
Amasya HOYTAD Bozkurt yiğitleri grubu zeybek oyununu, Kutlubey Koleji öğrencileri ise şahlanış oratoryosu sergilediler. Doç. Dr. Serap Taşdemir hanımefendinin Orta Asya ve Kafkaslardan, Türkiye Cumhuriyeti Devletine kadar tarihte Türk kadını konulu konferans düzenlyendi. Amasyalı yazarlar tarafından hazırlanan imza günü programı ile program son buldu.

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.