logo

reklam

Sarı; EN GÜZEL MİRAS DİLDİR

Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, tescilli markalar dışında bundan sonra ismi Türkçe olmayan hiçbir iş yerine ruhsat vermeyeceklerini açıkladı. Sarı, on günlerde kamuoyunda gündeme getirilmeye çalışılan ikinci dil tartışmalarının aksine, aldıkları kararla Türkçeye bağlılıklarını pekiştirdiklerini belirtti.
Başkan Mehmet Sarı, Bir milleti oluşturan en önemli değerlerden birisi dildir. Biz kelimelerle düşünürüz. Kelimelere anlam yükleriz. Okuduğumuz zaman o kavram, o kelime bizde bir şeyler çağrıştırır. Biz ülkemizde yeni açacak olduğumuz işyerimize yabancı bir ismi niye koyalım? Bizim Türk tarihimiz başka milletlerde olamayacak kadar zengin. Gerek kültür hayatımız gerekse medeniyet hayatımız da öyle. Kendi kültürümüzde o kadar çok isim var ki bunlardan birisini koysunlar. Bir dil bir milletin namusudur. Türk Milleti olarak biz dilimize sahip çıkmak durumundayız. Dil bir milletin hem geçmişi hem hayatı hem de geleceğidir. Biz neslimize bıraktığımız en güzel miras dil mirasıdır” dedi.
Sarı, “Türkçe ‘den utananların, yabancı isim kullananların, Türk milletinin parasını almaya hakkı yoktur. Ben Mehmet Sarı olarak buna müsaade etmem, etmeyeceğim, ettiremezler.”

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle