logo

reklam

Sarı; ESNAFIMIZ NEFES ALACAK

mehmet sarıMilliyetçi Hareket Partisi (MHP) milletvekili adayı Mehmet Sarı, Amasya’da meslek kuruluşları ile sabah kahvaltısında buluştu, problemlerini dinledi.
MHP Amasya milletvekili adayları Mehmet Sarı, Amasya Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı İsa Köse, Amasya Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Hatay Karaman ve Amasya Esnaf ve Sanatkarlar Odasına bağlı oda başkan ve yöneticileri ile bir araya geldi.
MHP’li milletvekili adayı Sarı, iktidara gelmeleri durumunda küçük esnafa yönelik yapacakları çalışmalar hakkında bilgi verdi.
MHP Amasya milletvekili Mehmet Sarı, MHP iktidarında esnafın ekonomik olarak rahata kavuşacağını ifade ederek; “Mevcut iktidarın uyguladığı ekonomi politikaları nedeniyle esnaflarımız özellikle küçük esnaflarımız varlık ve yokluk mücadelesi veriyor. Bizim hedefimiz öncelikle esnaflarımızın nefes almalarını sağlamak ardından ekonomik olarak güçlenmelerini sağlamak” dedi.
Küçük esnafa yönelik uygulayacakları politikalar hakkında bilgi veren Mehmet Sarı, “Bu konuda özellikle Hilal Kart esnaflarımız için kurtarıcı olacağını düşünüyoruz. Dar gelirli vatandaşlarımızın tespit edilecek ekonomik durumları ve yaşam standartlarına göre Hilal Kart vereceğiz. Vatandaşlarımız bu kartlarla bölgelerinde bulunan esnaflardan alışveriş yapacak. Hem kendi ihtiyaçlarını gidermiş olacaklar hem de esnafımıza dolaylı yönden devlet kaynak aktaracak. Hilal Kartla sadece esnaflardan alışveriş yapılabilecek, AVM’lerden alışveriş yapılamayacak” dedi.
ESNAF TURİZMDEN PAY ALACAK
Sarı, Amasya’nın turizm kenti olduğuna vurgu yaparak, “Bizim ana ekonomik sektörlerimiz turizm ve tarım. Maalesef turizmde esnaflarımız yeteri kadar pay alamıyor. MHP iktidarında Turizm çerçeve kanunu çıkartarak, bu kanun çerçevesinde esnaflarımızın da ekonomik olarak güçlenmesini sağlayacağız” diye konuştu.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle