logo

reklam

Sarı; Halkın Belediyesiyiz

Amasya’yı ortak akıl ile yöneteceğiz
Sarı; Halkın Belediyesiyiz

Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, Amasya’ya dev yatırımlar yapıyor, şehrin mevcut sorunlarına çözümler getiriyoruz. Yaptığımız çalışmalarla geleceğin Amasya’sını oluşturuyoruz” dedi.
Amaya’da esnafın ve vatandaşların taleplerini doğrudan kendilerinden alan Başkan Sarı, Amasya’yı vatandaşlarla birlikte yönettiklerini belirterek, “Yaşadığımız şehrin problemlerini alacağımız radikal kararlarla ve köklü projelerle çözmek ve daha yaşanabilir, örnek bir şehir haline dönüştürmek istiyoruz. Bir Şehir plansız-programsız büyüyemez, gelişemez. Amasya’mızda kesinlikle ortak bir akıl gerekir. Bu kentin, kent vizyonunu değiştirmemiz lazım. Bu statü iyi kullanıldığı zaman bence çok büyük bir kazanç olacaktır. Şehrimizi halkımızla, iş adamlarımızla, sivil toplum örgütlerimizle, kurum ve kuruluşlarımızla birlikte, ortak akıl ile yöneteceğiz. Bu şehirde yaşayan herkesin söz hakkı olacak. Kentin tüm ortak aklını; sivil toplum örgütleri, ticari örgütleri, meslek örgütlerini bir araya getirir. Bu ortak aklı bir araya getirip Amasya’yı planlamak gerekiyor” dedi.

BEN DEĞİL, BİZ DİYECEĞİZ
Belediye Başkanı Mehmet Sarı, “Yola çıktığımızda ‘bu şehre birlikte hizmet edelim, şehri birlikte yönetelim, güç birliği ile sorunların tespitini ve çözümü birlikte hareket ederek yapalım’ dedik. Güç birlik, birlik ve beraberliği sağlarsak bu şehri halk ettiği yere getiririz. Ben değil biz diyeceğiz. Halkla yılda birkaç kez bir araya geleceğiz ve ortak akılla şehri yöneteceğiz. Bu şehri olması gerektiği yere nasıl getiririz bunları, istişare ile ortak akılla yapacağız.” dedi.

EKONOMİYİ CANLANDIRACAĞIZ
Belediye Başkanı Mehmet Sarı, Amasya şehir merkezinde yapacak olduğu yatırımlarla ilgili olarak vatandaşların da fikirlerini aldı. Amasya’da yapılacak olan yatırımlara vatandaşlarla birlikte karar verdiklerini söyleyen Başkan Sarı, “Pozitif ayrımcılığı hak eden yerlerimiz mahallelerimiz var. Yoksulluk birçok sorunu da beraberinde getiriyor yoksulluğu çözdüğümüz zaman ekonomiyi belli bir seviyeye getirdiğimiz zaman birçok sorunu da beraberinde çözüyorsunuz” diyerek sözlerine devam eden Başkan Sarı, “İnsanlara ekmek iş yaratmamız, temiz bir çevre ortamı sağlamamız, başlarını sokabilecekleri hijyen konutlar yapmamız lazım. Bunlar sosyal projeler ve şehirle ilgili bazı projeksiyonlar gerekiliyor. Beraber olduğumuz çarşı esnafını ve bunları yansıtacağın kesimleri ilgilendiren Amasya’nın, Kocaçık çarşının ve İğneci Bababaşta olmaküzere canlandırılması lazım. Turist geldiği zaman şehirde bütün yurttaşlar faydalanacak. Ekonomi geliştiği zaman herkes faydalanacak” dedi.

AMASYA İÇİN ÇALIŞMAYA YORULMAYA DEVAM EDECEĞİZ
Başkan Sarı, göreve geldiklerinden itibaren tek dertlerinin Amasya olduğunu ifade ederek, Biz göreve geldiğimizden beri Amasya, Amasya diyoruz. Hepimizin ortak derdi Amasya, çünkü başka Amasya yok. Amasya’yı el birliğiyle, ekonomisi ile, sanayisi ile, tarımı turizmi ile, STK’ları ile ve başta halkı ile hak ettiği yere getireceğiz. Amasya’yı birlik ve beraberliği tüm Türkiye’ye gösterelim dedik. Amasya için çalışmaya yorulmaya devam edeceğiz. Bunun için aday olduk bunun için seçildik.” dedi.

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.