logo

reklam

Sarı; Ramazan ekmeği paylaşmaktır

mehmet sarıMehmet Sarı “Ramazan ekmeği paylaşmaktır’’ sözü üzerine bizler ekmeğimizi sizlerle aynı sofrada paylaşıyoruz. Memleket dendiğinde benim tüm hislerim aynı noktada birleşir ve o nokta da sevginin merkezi olan kalptir. Kalbi duygularla sizlerle ekmeğimizi paylaşmak için başlatmış olduğumuz geleneksel iftar yemeklerimize hiçbir ayrım yapmadan tüm Amasyalı hemşehrilerimi davet ediyorum.” dedi.
MHP Amasya milletveki adayı Mehmet Sarı’nın geleneksel iftar sofrası bugün doğduğu köy Taşova ilçesine bağlı Uluköy’de başlıyor ve Çarşamba günü Amasya’da tamamlanacak.
“Geleneksel iftar yemeklerini ben Mehmet Sarı olarak, bir evladınız olarak veriyorum.” diyen Sarı, “ftarların asla siyasi bir tarafı yoktur. Herkese açık ve sadece Amasyalı olması bizim için yeterlidir. Bizim için siyaset 7 Haziran akşamı bitti ve orada kaldı. Bildiğiniz üzere siyaset geçici bir araçtır. Ama Amasya ve Taşova gördüğünüz üzere her zamanki yerindedir.” dedi.
Mehmet Sarı kendisine ait sosyal medya üzerinden yayınladığı geleneksel iftar yemeğine advetinde şunları belirtti.
“oğduğum yerde Uluköy ve Taşova’da vereceğim iftara teşrifleriniz beni fazlasıyla onurlandıracaktır. Burada asla ayrım yapmıyor genel bir Amasya daveti ile sizlere sesleniyorum.
Dediğim gibi siyaset bir yere kadar, ama memleket ve hemşehri sevgisi ölene kadar devam eder. Siyaseten kimseye ne kırgınlığım var, ne de küskünlüğüm…Beni bilenler bilir, aynı aşk ve sevdayla memleketime hizmetime devam edeceğimin önsözü olan bu iftar yemeklerimiz ben var oldukça Allah’ın izniyle devam edecektir.
Sözümü muhterem üstadım Seyyid Ahmet Arvasi’nin bir sözüyle sonlandırıyorum, Ben İslam iman ve ahlakına göre yaşamayı en büyük saadet bilen, Türk milletini iki cihanda aziz ve mesut görmek isteyen ve böylece İslam’ı gaye edinen Türk milliyetçiliği şuuruna sahibim. Benim milliyetçilik anlayışımda asla ırkçılığa, bölgeciliğe ve dar kavmiyet şuuruna yer yoktur. İster azınlıktan gelsin, ister çoğunluktan gelsin her türlü ırkçılığa karşıyım. Bunun yanında Şanlı Peygamberimiz’in ‘kişi kavmini sevmekle suçlandırılamaz. Kavminin efendisi kavmine hizmet edendir. Vatan sevgisi imandandır.’ tarzında ortaya koydukları yüce prensiplere de bağlıyım.
İftar sofralarımızda buluşmak ümidiyle.”

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle