logo

reklam

Sarı; Termik Santral, Amasya’nın Verimli Topraklarına Yapılan Bir Suikasttır

m.sarıMHP Amasya milletvekili adayı Mehmet Sarı, Suluova’nın tarım ve hayvancılık ağırlıklı üretim yapan ve istihdam sağlayan bir şehir olmasından dolayı, Suluova’da tarımı ve hayvancılığı öldürecek yatırımlar yapılmamalıdır. dedi.
1 Kasım Erken Genel Seçimlerine sayılı günler kala MHP Amasya milletvekili adayı Mehmet Sarı, seçim çalışmalarını il genelinde yoğun bir şekilde sürdürüyor.
Suluova ilçesinin en temel girdisi tarım ve hayvancılıktır. AKP de bunu gayet iyi bilmektedir. Buna rağmen Soma’da 301 madencinin katili olan Soma Madenciliğe Suluova’da termik santral kurma müsaadesi verilmiştir. Bu izinle Suluova’da hayvancılık öldürülmek istenmiştir. Türkiye’nin et ve et ürünlerinin ihtiyacının yüzde 3’ünü karşılayan Suluova’ya hükümetin yaptığına cinayete tam teşebbüstür. dedi.
Türkiye’nin güneş ve rüzgar gibi alternatif enerji kaynaklarından yeteri ölçüde yararlanmadığını belirten Mehmet Sarı, “Termik santral Amasya’nın verimli topraklarına yapılan bir suikasttır. Türkiye’nin enerji ihtiyacı olduğu muhakkaktır. Ancak Amasya enerji ihtiyacını karşılamak için seçilmiş en yanlış yerdir. İstiyorlarsa şehrimize güneş pilleri koysunlar ve rüzgar panelleri diksinler. Ama bizi kirli hava ile kirletilmiş toprakla başbaşa bırakmayı düşünmesinler. Tabiata karşı bu kadar hor davranmayalım. Gidecek başka dünya, yaşayacak başka toprağımız yok. Tarım arazilerinin giderek daraldığı bir dünyada, elimizdekini mümkün olduğunda koruyalım” diye konuştu.

Share
534 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle