logo

reklam

Savcı Kiraz’ın şehit edilmesine tepki

savcı m. selim kiraz

İSTANBUL Çağlayan’daki Adalet Sarayı’nda Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz’ın teröristlerce şehit edilmesi, Amasya Adliye Sarayı önünde de protesto edildi.
Adliye Sarayı önünde cübbelerini giyerek toplanan hakim, savcı ve avukatlar, terör saldırısına tepki gösterdi.

Kutanoğlu; Terörün dini, milliyeti, ideolojisi, görüşü yoktur.
Amasya Cumhuriyet Başsavcısı Mithat Kutanoğlu, “Bu saldırının teröristlerin hiçbir ölçü tanımadığının göstergesi olduğunu belirterek, “Terörist için haklı haksız ayrımı, doğru yanlış gibi herhangi bir insani ölçü, herhangi bir şey için terazi, bir mantık, bir ahlak yoktur. Terörün dini, milliyeti, ideolojisi, görüşü yoktur. Maksat terör için öldürmek için öldürmektir. Buna kendileri tarafından başka elbiseler giydirilmesi bu gerçeği değiştirmez. Bir kamu görevlisinin sadece görevini yaptığı gerekçesiyle rehin almak ve öldürmek ancak insanlık adına hiçbir hasleti kalmamış mahluklar tarafından icra edilebilir. Teröristlerin avukat cübbeleriyle savcılık odasına girmeleri ön plana çıkartılarak avukatlık mesleğinin bu vesileyle saldırıya uğramasının da izahı ve mantığı bulunmamaktadır” dedi.
Kutanoğlu, Bu saldırı sadece yargı mensuplarına yapılan bir saldırı değil, bu saldırı aynı zamanda ülkemizin değerlerine, kazanımlarına, Cumhuriyetin kazanımlarına yönelik bir saldırı olarak değerlendirmekteyiz. Bu saldırıyı gerçekleştirenlerin ve bu saldırının arkasındaki güçlerin Amasya’da görev yapan yargı mensupları olarak lanetliyoruz” diye konuştu.

Derindere; Acımız Bizim Acımız

Avukatlar adına açıklama yapan Amasya Baro Başkanı Avukat A. Melik Derindere, “Çok net söylüyorum; mesleğimizin teröre karşı, haksızlığa karşı dimdik duracak en önemli yapılanma olduğundan kimse kuşku duymasın. Yetkilileri bu konuda hassasiyete, konuştuklarına ve mesleğimize itibarsızlaştırmaya dönük sözlerini ölçüp tartmaya davet ediyoruz. Bu terörist saldırıyı lanetliyoruz. Acımız bizim acımızdır. dedi.
Derindere, “Avukatı, Hakim ve Savcısı ile büyük fedakarlıklarla Adaletin gerçekleşmesi için mücadele eden tüm meslektaşlarıma yaptıkları hukuk mücadelesinden dolayı takdirlerimi sunuyorum.
Hiçbir gerekçe bu mücadelenin içinde olan meslek mensuplarımıza yapılan bu ve benzer saldırıları haklı kılamaz. Yargının kurucu unsuru olan Hakim, Savcı ve Avukatlar birlik ve beraberlik içinde ve kararlılıkla hukuk mücadelesine devam edeceklerdir.” diye konuştu.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle