logo

reklam

Şehidimizi bugün uğurluyoruz

şehit tırpanŞIRNAK’IN İDİL İLÇESİNDE ŞEHİT OLAN POLİS MEMURU GÜLTEKİN TIRPAN BUGÜN AMASYA’DA VATAN TOPRAĞINA VERİLECEK.

Şırnak’ta PKK’lı teröristlerin yola tuzakladığı patlayıcının zırhlı polis aracının geçişi sırasında patlatması sonucu şehit olan 3 polisten 26 yaşındaki Gültekin Tırpan bugün Amasya’da öğle namazına mütakip Sultan Beyazid Camiinde kılınacak cenaze namazından sonra Tekirdede Mezarlığı Şehitlik’da vatan toprağına uğunlanacak.
PKK’lı teröristlerin etkisiz hale getirilmesi, kazılan hendek ile kurulan barikatların kaldırılması için başlatılan operasyonlar sırasında dün Şırnak’ın İdil İlçesi’nde PKK’lı teröristlerce zırhlı polis aracının geçişi esnasında düzenlenen saldırıda yaralanan ve daha sonra Şırnak Asker Hastanesi’nde şehit olan polis memuru Gültekin Tırpan’ın (26) Amasya’daki baba ocağında yas var.
Patlamada Amasya’lı Polis memuru Gültekin Tırpan şehit oldu. Şehit olan Polis Memuru Gültekin Tırpan’ın şehit olduğu haberi Amasya’yı mateme boğdu.
Sabah görev yaptığı Amasya Müzesi’ne giden baba Hüseyin Tırpan’a (52) oğlunun şehit olduğu haberini polisler ve sağlık görevlileri verdi. Şehit babası Hüseyin Tırpan, evinin önünde bekleyen polis memurlarına baba şefkatiyle sarıldı. Şehidin babaevi ile evin bulunduğu sokak ile birlikte Şehidine sahip çıkan Amasya Türk bayrağı ile donatıldı.
İdil ilçesi Alanya Caddesinde, PKK’lı teröristlerce zırhlı polis aracının geçişi esnasında el yapımı patlayıcının infilak ettirilmesi ve ardından uzun namlulu silahla ateş açılması sonucu yaralanan 7 polis memuru, kaldırıldığı İdil devlet Hastanesindeki ilk müdahalenin ardından helikopterle Şırnak Asker Hastanesi’ne sevk edilmiş, ancak tedavi altına alınan ve aralıranda Amasyalı Gültekin tırpan’ın da bulunduğu yaralı polislerden 3’ü tüm müdahalelere rağmen kurtarılamamıştı.

BAŞSAĞLIĞI
GÜLTEKİN TIRPAN
ŞEHİT POLİS MEMURU

Teşkilatımız mensuplarından Polis Memuru
Gültekin TIRPAN
17 Ocak 2016 günü Şırnak ile İdil ilçesinde görevi esnasında, zırhlı polis aracının geçişinde düzenlenen saldırıda yaralanan ve daha sonra Şırnak Asker Hastanesi’nde şehit olmuştur.
Aziz Şehidimize Allah’tan rahmet, ailesine, tüm Teşkilatımıza ve Amasya halkına başsağlığı ve sabır diliyorum.
M. Celalettin LEKESİZ
vali
Emniyet Genel Müdürü

 

Son günlerde insanlıktan nasibini almamış bazı mihraklar tarafından tırmandırılan terör olaylarıyla birlik, beraberlik ve kardeşliğimize karşı bilinçli saldırılar yapılmaktadır. Bu menfur saldırılar sonucunda Şırnak’ın İdil ilçesindeki hain saldırıda hemşehrimiz Özel Harekat Polisi Gültekin Tırpan’ın şehitlik mertebesine ulaşması millet olarak bizleri derin bir üzüntüye gark etmiştir. Tarih boyunca nice badireler atlatmış ve nice bedeller ödemiş olan aziz milletimiz dün olduğu gibi bugün de derin feraseti, basireti, akl-ı ve kalb-i selimi ile bu alçakça saldırıların da üstesinde gelecektir. Başta şehit evladımız Gültekin Tırpan olmak üzere tüm aziz şehitlerimize rahmet, Tırpan ailesine, Türk Polis Teşkilatımıza,Türk Silahlı Kuvvetlerimize ve büyük milletimize başsağlığı diliyorum. Başımız sağ olsun, vatan sağ olsun. Cafer ÖZDEMİR Amasya Belediye Başkanı

Şehit Polis Memuru
Gültekin Tırpan.
Amasya’nın yiğid evladı, şehid polisimiz…Ülkesi, halkı için teröre karşı mücadele ederken takdir gerçekleşti. Mekanı cennet olsun. Babası Hüseyin, annesi Neriman Tırpan’ın, cümle yakınlarının, Amasyalıların, milletimizin başı sağ olsun.
Prof. Dr. M. Naci BOSTANCI
AK parti Amasya Milletvekili
AK parti Grup başkanvekili

ŞEHİDE TAZİYE MESAJI

AK Parti Amasya İl Başkanı Mehmet Ünek, Şırnak’ın İdil İlçesi’nde PKK’lı teröristlerce zırhlı polis aracının geçişi esnasında düzenlenen saldırıda yaralanan ve daha sonra Şırnak Asker Hastanesi’nde şehit olan polis memuru Gültekin Tırpan ile ilgili mesaj yayınladı.
AK Parti Amasya İl Başkanı Mehmet Ünek, Şırnak’ın İdil İlçesi’nde PKK’lı teröristlerce zırhlı polis aracının geçişi esnasında düzenlenen saldırıda şehit olan polis memuru Gültekin Tırpan için “Cenabı Allahtan rahmet, yakınlarına ve ailesine başsağlığı diliyorum” ifadelerinde bulundu.
Ünek, “Bu vahşeti işleyenleri bu hainliği yapanları bu vatanı ve milleti bölmeye çalışanları şahsım ve teşkilatlarım adına lanetliyorum çünkü terörün dini yoktur, milleti yoktur, vatanı yoktur. Herkesin içi rahat olsun ki Büyük Türk Devleti tarafından en kısa zamanda hak ettikleri şekilde cezalandırılacağına inanıyorum” dedi.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle