logo

reklam

Şehidimizi uğurladık

şehit binbaşı kulaksızBİR ARSLAN GİDER BİN ARSLAN GELİR

Muş’un Malazgirt ilçesinde uğradığı silahlı saldırıda şehit düşen Malazgirt İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Arslan Kulaksız, memleketi Merzifon’da düzenlenen törenle son yolculuğuna uğurlandı.
Cenaze namazına Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Abdullah Atay, TBMM Başkan Vakili ve AK Parti Amasya Milletvekili Naci Bostancı, AK Parti Milletvekili Sait Yüce, CHP Samsun Milletvekili Hayati Tekin, Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Fevzioğlu, askeri erkan, emniyet mensupları, şehit binbaşının babası Ömer (85), annesi Nevriye (80), şehidin eşi Sibel, kızı İrem (16) ve oğlu Burak Dursun Kulaksız (21) ile şahidin kardeşleri, aile fertleri, yakınları ve vatandaşlar katıldı.
Amasya’nın Merzifon ilçesi Cumhuriyet Meydanı’nda ikindi namazı sonrası kılınan cenaze törenine binlerce kişi katıldı. Amasya İl Müftüsü İsmail İpek’in kıldırdığı cenaze namazına Merzifon’dan ve birçok ilden katılanlar ‘Şehitler ölmez vatan bölünmez’ sloganları ve tekbirlerle şehide son vazifeleri yerine getirdi. Cenaze namazı öncesi şehidin eşi Sibel Kulaksız bayrağa sarılı tabutun başında “O benim Arslan’ım, bütün milletin Arslan’ı, bütün vatanın Arslan’ı” diyerek, eşinin şapkasını önce kendisi giydi, ardından saldırı sırasında yanlarında bulunmayan 15 yaşındaki kızı İrem’e giydirdi. Bu ülkede bayrağın inmeyeceğini, ezanın susmayacağını söyleyen Sibel Kulaksız, “Allah’ım sen onu en güzel mekânına aldın. Onu şefaatine aldın. Onu yanına aldın. Ruhun şad olsun şehidim. Gözün arkada kalmasın şehidim. Kanın yerde kalmaz. Bir Arslan gider bin Arslan gelir. Sen hep arslan oldun, devletine çalıştın. Arslan ben bilirim seni, yiğidim benim. Sen şehitsin bir abin şehit oldu. Sen de şehitsin.” dedi.
Vatandaşlar törende, “Kahrolsun PKK, şehitler ölmez ve vatan bölünmez. Meclis’te PKK istemiyoruz” sloganları attılar. Bazı vatandaşlar ise üzüntüden sinir krizi geçirdiler. Şehit binbaşı daha sonra askeri kortej eşliğinde Merzifon Hava Şehitliği’ne götürülerek burada gözyaşları içinde toprağa verildi.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle