logo

reklam

Şehidimizi Vatan Toprağına Uğurladık

şehit gültekin tırpanPKK’lı teröristlerin etkisiz hale getirilmesi, kazılan hendek ile kurulan barikatların kaldırılması için başlatılan operasyonlar sırasında geçtiğimiz gün, Şırnak’ın İdil İlçesi’nde PKK’lı teröristlerce zırhlı polis aracının geçişi esnasında düzenlenen saldırıda yaralanan ve daha sonra Şırnak Asker Hastanesi’nde şehit olan polis memuru Gültekin Tırpan’ın (26) Amasya’da vatan toprağına uğurlandı.
Şehit Polis Memuru Gültekin Tırpan’ın Amasya Sultan Beyazid Camiinde düzenlenen Cenaze töreninde, Amasya 7’den 77’ye kenetlendi. Bir olduk, Dik durduk. Şehidini ilahilerle uğurladık.
Amasya Müftüsü İsmail İpek tarafından kıldırılan cenaze namazından sonra Şehit Polis Memeru Gültekin Tırpan’a Sultan Beyazit camiini dolduran binlerce kişi şehidie sahip çıkarken, Şehid Gültekin Tırpan’ın Tekirdede Şehitlik mezarına gidişinde Amasyalılar cadde boyu şehide saygı gösterdi.
Şehidin annesi Neriman Tırpan, tören alanına sedyeyle getirildi. Anne Tırpan, “Düşmanları sevindirmeyeceğim, oğluma söz verdim ağlamayacağım” dedi.
Baba Hüseyin ve şehidin kız kardeşleri Mihrap ile Gülşah Tırpan, gözyaşlarına hakim olamadı.
Şehit Polis Memuru Gültekin Tırpan’ın vatan toprağına uğurlanışında Amasya Valisi İbrahim Halil Çomaktekin, Amasya milletvekilleri Prof. Dr. M. Naci Botancı, Haluk İpek, Mustafa Tuncer, 15. Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Mustafa Yılmaz, Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir ile birlikte İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürllüğü Belge Yönetim Daire Başkanı İdris Karabörk , Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşar yardımcısı Doç. Sefer Yılmaz Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdür yardımcıları N. Serhad Akcan ve Mustafa Bozdemir, DÖSİMM Müdür Yardımcısı Emin Erdem ve onbinlere yakın Amasyalı katıldı.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle