logo

reklam

Şehidin adı Göletle yaşayacak

Şehit Piyade Onbaşı Himmet Aydemir ismi Gürsu göleti ile yaşatılacak.
Amasya valisi İbrahim Halil Çomaktekin, “Devletimiz ve hükümetimiz son yıllarda topyekûn bir kalkınma hamlesi ile sadece şehirlerdeki değil, kırsal alandaki vatandaşlarımızın da hayat standartlarının yükselmesi için büyük çalışmalar yürütmektedir.” dedi.
Amasya’nın Taşova Gürsu Köyünde İl Özel İdaresi tarafından yapılan Şehit Piyade Onbaşı Himmet Aydemir Göleti’nin açılışı yapıldı.
Son yıllarda Köylerimizde halkımızın gerekli tüm temel ihtiyaçları giderildiğini belirten vali Çomaktekin, köylerimizin sosyo – ekonomik yaşamına uygun olarak, sulanabilir tarım arazilerinin en iyi şekilde değerlendirilmesi lazım. Bu da göletler ve sulama kanalları ile mümkün olacaktır. Gürsu Köyümüzde geçimini tarım ve hayvancılıkla sağladığı için burada bir sulama projesi yapıldı ve İl Özel İdaremiz buraya bir gölet inşa etti. Bu açıdan bu çalışmamız oldukça anlamlı ve faydalı olmuştur. Buranın bir özelliği de, adını vatan ve milli değerler uğruna canını feda eden Gürsu’lu Şehidimiz Himmet Aydemir’den almış olmasıdır. dedi.
İnsanın doğup büyüdüğü yerde kalabilmesi için karnının doyması ve gelir seviyesinin yüksek olması gerektiğini kaydeden vali Çomaktekin, Özel İdaremiz vasıtasıyla köylerimizde çöp toplama çalışmalarına başlıyoruz. Bu kapsamda haftanın belirli günlerinde İŞKUR’dan temin ettiğimiz 750 işçimizle bu çalışmaları sürdüreceğiz. Ayrıca bunun yanı sıra köylerimize çocuklarımızın oynayabileceği çocuk parkları yapmaya başlıyoruz. dedi.
Taşova Gürsu Köyünde İl Özel İdaresi tarafından yapılan Şehit Piyade Onbaşı Himmet Aydemir Göleti’nin açılışına Amasya Milletvekilleri Avni Erdemir ve Ramis Topal, Amasya Üniversitesi Rektörü Metin Orbay, Taşova Kaymakamı Kudret Kurnaz, İl Genel Meclis Başkanı Mustafa Çittır, Taşova Belediye Başkanı Bayram Öztürk ve kalabalık davetli gurubu ve köy sakinleri katıldı.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.