logo

reklam

Şehidin Anısı Çeşme’de Yaşayacak

vali çomaktekinAmasya valisi İbrahim Halil Çomaktekin, “Şehitlerimiz Cenabı Allah’ın katında çok kıymetli ve kadri yüksek zatlardır. Allah ve mukaddes değerler uğruna, ulvi değerler uğruna vatan için canlarını feda ettiler.” dedi.
Ülkenin bölünmez bütünlüğü adına terör örgütü ile yapılan mücadelede, terör örgütü tarafındah Diyarbakır’da yola döşenen bombanın patlatılması sonucu şehit olan Jandarma Er Recep Bodur’un anısı Amasya valiliğince yolyanı köyüne yaptırılan ve şehidin adı verilen Jandarma Er Recep Bodur çeşmesinden su akmaya başladı.
Vale Çomaktekin, Bu toprakların vatan olmasını şehitlerimize ve gazilerimize borçlu olduğumuzu belirterek, Şehitlik mertebesi herkese nasip olacak bir mertebe değildir. Peygamberlikten sonra en ulvi ve yüce mertebe şehitlik mertebesidir. Cenabı Allah kul hakları hariç, hiçbir hatalarını ve kusurlarını görmez, onları affeder ve cennetinde yaşatır. Dün olduğu gibi bugünde vatan için şehitler veriyoruz. Yolyanı’nın en kıymetli evladı artık şehitlik mertebesine ulaşmıştır. Kendisine Allah’tan rahmet diliyorum. Milletimiz şehitlerimizi her zaman dualarında ve kalplerinde yaşatacaktır. Allah şefaatlerine nail eylesin hepimizi. Devlet olarak şehitlerimizin aziz hatıralarını çeşmelerde, okullarda, caddelerde, kamu kurum ve kuruluşlarda yaşatmaya çalışıyoruz. dedi.
Jandarma Er Recep Bodur anısına İl Özel İdaresi tarafından yaptırılan çeşmenin açılış törenine vali Çomaktekin ile birlikte Garnizon Komutanı Tuğg. Mustafa Yılmaz, Belediye Başkan Vekili Mehmet Dümen, Jandarma Komutanı Ünsal Ağaoğlu, İl Emniyet Müdürü Mehmet Artunay, İl Genel Meclis Başkanı Mustafa Çittır, protokol üyeleri, askeri erkan ve köylüler katıldı.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle