logo

reklam

Şehir Heyelan Tehlikesinde

çevre yoluÇevre Yolu Başka Bir Bahara; Amasya’nın ulaşım sorununu büyük oranda çözecek olan çevre yolundaki çalışmalar durdu. Çevre Yolundaki çalışmaların durmasına neden olarak, yoldaki heyelan gösterildi. 300 metrelik heyelan bölgesindeki sorunun çözülmesi bekleniyor. Karayolları 7. Bölge Müdürlüğünce sorunun çözümü 2017 yılının sonu olarak gösterildi.
Amasya Çevre Yolu’nun öyküsü yaklaşık 15 yıl öncesine dayanıyor. Dönemin hükümeti tarafından yapımı planlanan Amasya Çevre Yolu’nun şehir geçişinden geçmesine onbinlerce Amasyalı, şehrin doğal güzelliğinin bozulmaması ve yolun yerleşim yerinin dışından geçmesini istedi. Transit trafik için istenilen standartların sağlanması aynı zamanda da mahalli yolun yükünün azaltılması için şehir merkezinde devam eden yoğun trafiğin, şehir merkezine uğramadan transit geçiş sağlanması amacıyla inşa edilecek çevre yolunun toplam uzunluğu 11,7 kilometreden oluşuyor.
Karadeniz Bölgesi’nin, Türkiye’nin iç ve güney bölgeleri ile irtibatını sağlayan Amasya-Tokat-Sivas yolu halen Amasya şehir merkezinden geçiyor. Tek yol niteliğinde olan Amasya şehir geçişi, gerek transit trafik ve gerekse yerel trafik yükü altında hizmet veremez duruma geldi. Bu nedenle, Amasya’dan geçen transit trafik ile yerel trafiğin ayrılmasını amaçlayan bir proje olan Amasya Çevre Yol’nun tamamlanması için Amasya 10 yıldır bekliyor.
Başbakan Ahmet Davutoğlu, Amasya Çevre Yolunun 2015 yılının sonu, olmazsa 2016 yılının ilk döneminde hizmete girecek sözünü vermesine rağmen, Kara Yolları 7. Bölge Müdürlüğünce, Amasya Çevre Yolunun 2017 yılının sonundan önce hizmete girmesinin büyük bir mücize ve hayal olacağı bildirildi.
7. Karayolları Bölge Müdürlüğü, Amasya Çevre Yolun güzergahında bulunan 300 metrelik heyelan bölgesinin yalnız çevre yolu için tehlike olmadığı, bu heyelan bölgesinin şehride tehdit ettiği ifade edildi.
Bu kadar teknolojik gelişme içerisinde bulunan Türkiye, Amasya’da bulunan 300 metrelik heyelan bölgesine çözüm üretmede yetersizmi kaldı. Yoksa, Karayolları 7. Bölge Müdürlüğü Amasya Çevre Yolunun tamamlanması konusunda yetersizmi kalıyor. Çünkü Amasya Çevre yolunun yapımından sonra bölgede bir çok çevre yolu tamamlandı. Amasya Çevre yolu tamamlanmadı. Amasya yaşadığı trafik çilesini çekemeye devam edecek gibi gözüküyor.

Share
3109 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle