logo

reklam

Şehit Ailesine Şehadet Belgesi

vali%cc%87-is%cc%a7ikFırat Kalkanı Harekatı’nda terör örgütü DAEŞ mensuplarınca güdümlü roketlerle Türk Silahlı Kuvvetlerine (TSK) ait iki tanka yönelik saldırıda şehit düşen Tankçı Uzman Çavuş Osman Karakuş’un ailesine Şehadet Belgesi verildi.
Vali Salih Işık, Şehid Tankçı Uzman Çavuş Osman Karakuş’un Suluova İlçesi Eraslan Köyünde yaşayan ailesini ziyaret ederek, Şehid Babası Mehmet Karakuş ile Annesi Ayfer Karakuş’a ve Eşi Merve Karakuş’a Şehadet Belgesi takdim etti.
Vatanın bütünlüğü ve birliği için canlarını feda eden şehitlerin haklarının ödenemeyeceğini belirten Vali Salih Işık, “Sizler şehitlerimizin emanetisiniz. Devlet olarak şehitlerimizin emaneti olan ailelerine sahip çıkmak bizlerin öncelikli görevimizdir. Şehitlik, yüce Allah’ın bizlere göstermiş olduğu en yüce makamlardan birisi. Vatanımızın birliği, bütünlüğü ve bayrağımız için çok şehit verdik. Şehidimiz Uzman Çavuş Osman Karakuş’a, tüm şehitlerimize ve 15 Temmuz şehitlerimize Allah’tan rahmet ailelerine sabır diliyorum” dedi.
“Şehadet Belgesi”nin takdimi sırasında duygu dolu anlar yaşanırken tüm şehitler adına dua edildi.
Vali Işık’a eşi Saadet Işık, Garnizon Komutanı Zafer Uğur, Belediye Başkanı Cafer Özdemir, Suluova Kaymakamı Hayati Taşdan, İl Jandarma Komutanı Selami Akşit ve Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Sadi Ergin eşlik etti.
Vali Salih Işık daha sonra geçtiğimiz günlerde Mardin’de yaralanan Piyade Astsubay Kıdemli Çavuş Hayrettin Çelebi’yi ziyaret ederek, yaralı Astsubayımıza acil şifalar diledi. Işık ayrıca Çelebi’nin sağlık durumu hakkında bilgiler alarak, aileye her türlü ihtiyacı için destek olunacağını belirtti.

Share
1260 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle